ExcelDepo521

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2010
Excel Sürümü
32 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba,

Ekte yer alan listede sayfa2'de il başlıklarına göre Aralık2022 sayfasından verileri alarak toplam sayıya ulaşmak istiyorum ancak hata alıyorum.

Örnek;sayfa2'de yer almaktadır.

Konu ile ilgili yardımcı olabilir misiniz.

Teşekkürler.

Ekli dosyalar

@ExcelDepo521

Örnek belgedeki 645 sayısını nasıl bulduğunuza dair açıklama göremedim.

KAYNAK sayfada sütunlara filtre uyguladığınızı düşünüp;
hangi sütun(lar)da hangi kriter(ler)e göre filtre uygulandığında kaç satır kalıyor diye bir kontrol, anlatım yaparsanız
sorunuz daha iyi anlaşılır gibi görünüyor.

Örneğin ben C sütununa E kriterine göre, H sütununa da SAKARYA kriterine göre
filtre uyguladığımda kalan satır adetinin 593 olduğunu görüyorum.

KAYNAK sayfanın N-V sütunlarıyla ilgili bir işlem var mıdır, bu sütunların isteğinizle bir ilgisi var mıdır?

@ExcelDepo521

Örnek belgedeki 645 sayısını nasıl bulduğunuza dair açıklama göremedim.

KAYNAK sayfada sütunlara filtre uyguladığınızı düşünüp;
hangi sütun(lar)da hangi kriter(ler)e göre filtre uygulandığında kaç satır kalıyor diye bir kontrol, anlatım yaparsanız
sorunuz daha iyi anlaşılır gibi görünüyor.

Örneğin ben C sütununa E kriterine göre, H sütununa da SAKARYA kriterine göre
filtre uyguladığımda kalan satır adetinin 593 olduğunu görüyorum.

KAYNAK sayfanın N-V sütunlarıyla ilgili bir işlem var mıdır, bu sütunların isteğinizle bir ilgisi var mıdır?
Düzenleme tablosunda, bulunduğu il ismine göre; cinsiyet kriteri dikkate alınarak, Aralık 2022 datasından N-V sütunlarındaki sayıların tabloya eklenmiş olmasını istiyorum.

498 olması gerekirdi, sehven hatalı veri yazılı kalmış. (İlgili sayı,Sakarya ilinin, erkek mevcut sayı toplamını ifade etmektedir.)

Her neyse; B2 hücresi için (sağa doğru kopyalayarak C2 için de geçerli) şu formülü kullanabilirsiniz.
D-E, F-G, H-I, J-K, L-M sütun ikilileri için formülün son ('ARALIK 2022 '!$N$2:$N$1881=1) kısmındaki
sütun adını değiştirmeniz yeterli olur.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)