Excelde Yada Mantığıyla Satırları Sayma

Excelde Yada Mantığıyla Satırları Sayma isimli dosyamızda, YADA mantığı ile satır sayma işleminin nasıl yapılacağını üç yöntemle öğretilmektedir.

Dosyamızda, TOPLA.ÇARPIM, ÇOKEĞERSAY ve FİLTRE formülleri ile 3 ayrı şekilde örnekler işlenmiştir. Benzer türde bir mantık kurmanız halinde, örnek dosyamızdaki yöntemlerden biri ile sonuca gidebilirsiniz.

FİLTER Formülü, yalnızca Excel 365 versiyonlarında çalışmaktadır.

Excelde Yada Mantığıyla Satırları Sayma - Excel Özellikleri:

ÇOKEĞERSAY TOPLA.ÇARPIM FİLTRE
İş Hayatına Yönelik Excel Formülleri Kullanımı
Sayın ziyaretçi,

Excelde Yada Mantığıyla Satırları Sayma isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Excelde Yada Mantığıyla Satırları Sayma isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Paylaşımınız için teşekkürler.


Excel'de bir liste oluşturduğumuz zaman, verilerin bulunduğu en sağdaki hücreye gitmenin en kolay yolu; Ctrl + › (Sağ Ok) tuşudur.

Fareyi kullanarak en sağdaki hücreye gitmek için, listenizde herhangi bir hücre seçin.

Seçmiş olduğunuz hücrenin sağ sınır çizgisine çift tıklayın.

Bu şekilde, listenin en sağına hızlı bir şekilde gitmiş olursunuz.

Tekrar en sola dönmek isterseniz, Ctrl + ‹ (Sol Ok) tuşlarına basmanız, aynı işlemi fare ile yapmak isterseniz ise, seçili hücrenin sol sınır çizgisine çift tıklamanız yeterli olacaktır.

ipucu18
Yükleniyor...