Çözüldü Vadesi Gelmeyen Bakiye Listeleme

MESKO

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Herkese hayırlı akşamlar.

Açıklamalar ekli dosyadadır.

Vadesi gelmeyen taksitler ile ilgili bir kod'a ihtiyacım var. Yardımcı olabilecek üstad'lara şimdiden teşekkür ederim.

İhtiyacım olan G1 ve S1 hücrelerindeki tarih kriterinden büyük olanları yani vadesi gelmeyen taksit tutarlarını müşterinin borcundan düşmesidir.
Bilgi fatura ve tahsilat'ların bir alt satırından başlamalı.
Fakat bunu yaparken " taksitlerin açılımı " sayfasından değilde vt sayfasındaki D1 , E1 , F1'e göre yapmasıdır.
Kısacası " taksitlerin açılımı " sayfasını aradan çıkartmak istiyorum.

Ekli dosyalar

Merhaba.

İlk iki satıra dokunulmayıp, 183,25'in elle girilmiş TAHSİLAT olduğu varsayılacak ve
sadece bu tahsilatın altındaki satırlara tarihi geçmemiş taksitleri mi yazdırmak istiyorsunuz?
Şayet isteğiniz bu ise aşağıdaki gibi istediğiniz olur.
VBA:
You must log in to view content
(14 satır)

Sayın Ömer BARAN Üstadım.
İlginize çok teşekkür ederim.

Faturalar ve Tahsilatlar ayrı ayrı yerlerden geliyor. Ardınada sizin kodları ilave edeceğim.
Revize gerekirse deneme yanılma yoluyla yapmaya çalışacağım.

Saygılar.
Hayırlı geceler.

VT sayfasında;
-- bölge bilgisi aynı (MARMARA) olan bir'den fazla Ali YILDIRIM ve/veya
-- bölge bilgisi aynı (MARMARA) olmakla birlikte adı soyadı farklı kişilere ait bir'dan fazla veri satırı
olması halinde hangi işlemin yapılmasını istiyorsunuz?

Örnek belgenize göre G sütununda MARMARA bilgisinin olduğu satırdaki kişi Ali YILDIRIM,
ancak Rapor sayfasında Turan TÜRKMEN'e ait bilgi almak istiyorsunuz.
Yani verilerle isteğiniz arasında çelişi mevcut.

Ömer Hocam;

İsimler önemli değil.
Bölge ve Tarih kriterini baz almak istiyorum.
1 saatir Do while döndüsü içine almak istiyorum fakat bir yerlerde hata yapıyorum.

Saygılar.

Örnek belgenizi, koşullara (tarih/bölge) uyan bir'den fazla veri (VT sayfasında) varken nasıl bir sonuç alınmasını istediğinizi
elle yazarak/kopyala-yapıştır yaparak yeniler misiniz?

Ömer Hocam şu şekilde bir sonuca ihtiyacım var. Teşekkürler.

G1 01.09.2019 H1 EGE İSE
10.09.2019​
TURAN TÜRKMEN2. TAKSİT
-147,00​
EGE
10.10.2019​
TURAN TÜRKMEN3. TAKSİT
-147,00​
EGE
10.11.2019​
TURAN TÜRKMEN4. TAKSİT
-147,00​
EGE
10.12.2019​
TURAN TÜRKMEN5. TAKSİT
-147,00​
EGE
30.09.2019​
EMİR KURTOĞLUPEŞİNAT
-400​
EGE
30.10.2019​
EMİR KURTOĞLU1.TAKSİT
-600​
EGE
30.11.2019​
EMİR KURTOĞLU2.TAKSİT
-600​
EGE

Önceki kod cevabıma küçük bir ilave yapmıştım (sona doğru kırmızı renklendirdiğim satır)
bu satır ile kişi bakiyesini, kişiye ait verilerin son satırında E sütununa formül ile hesaplatmayı sağlar.
Çünkü önceki kodda da FORMÜL ile hesaplatma var idi, aslında bu da değer olarak yazdırılabilirdi elbette.
Ayrıca kriter tarih ile VT 'deki tarihin EŞİTLİK durumunda da peşinat yazılacaksa koddaki
If vt.Cells(vsat, 1) > r.[G1] Then kısmını If vt.Cells(vsat, 1) >= r.[G1] Then olarak değiştirin.

Kırmızı ile renklendirilen satırı ilave ettim hocam.
Allah razı olsun.
Çok güzel bir İç İçe if ve for next örneği oldu. Mantık kavranırsa her türlü dosyaya rahatlıkla uygulanabilir. ( ADO , Access vs..)

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
11