D

Soru Verileri girip ana sayfa da toplama

darkdays33

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Örnek çalışma ve açıklama ekte rica etsem yardımcı olur musunuz lütfen. Detaylı açıklama ekteki dosya da mevcut çok teşekkür ederim iyi ki varsınız

Ekli dosyalar

Merhaba,
İlk isteğiniz için; A sütunundaki sayılar nereden veya neye göre geliyor?
İkinci isteğiniz daha iyi anlaşılması için D sütununu elle doldurup neden bu şekilde olduğunu açıklayın.

Tabi ki sayın @PriveT sayın hocam şimdi B1 yazdığım her sayı oto A ya gelsin daha sonra mesela d den başlayan kısım Veri 1 de yazdığım koşul geçerli ise oraya gelsin hocam aynı şekil veri 2 veri 3 gibi zaten D E F sadece ilk 3 gelecek ben veri 1 2 3 4 5 6 7 nereden baksanız 10 yakın veri ekleme yapacağım ama mantık o şekil

Ekli dosyalar

Sorularıma cevap alamadım.
Ana sayfa B1'e yazdığınız rakam tamam A2'ye gelecek. A2'den sonrası nereden geliyor?
Her Veri sayfasının A sütunu aynı da Ana sayfadaki A sütununa da mı buradan geliyor?
Cevap hayır ise nereden geliyor?

Ve dediğim gibi, D sütununu elle doldurun.

Özür dilerim @PriveT hocam anlatamadım şimdi A daki sayılar farz edelim ki ben B1 yazdığım sayılardır ve her B1 yazdığım sayı A2 gelecek A2 deki de A3e alt alta gelecek yani benn yazdıkça A daki ler alt alt gelecek veri olan kısımlar ise ana sayfa da yer alan A daki sayılar ise veri deki A kısmına gelecek sonra orada ki 1leri ben yazacağım eğer koşul gerçekleşirse D E F gelsin hangi veri ise

Ekli dosyalar

@Ömer BARAN sayın hocam öncelikle rahatsızlık verdiğim için özür dilerim. En son dosya ile attığım yerde detaylı açıklama yaptım sadece 10 ayrı sekme deki veriyi ama sayfa tek tıkla almak istiyorum yani B1 yazdığım sayı A2 gelecek ve her B1 yazdığım sayı A2 en üste gelip A2 deki a3 a3 dekş a4 alt alta ve veri 1 2 2 4 5 6 7 8 içinde olan A kısmına ama sayfadaki A da ki değerler gelecek hocam şimdiden çok teşekkür ederim emeğiniz çok benim dosyalarımda

Sorunuz, açıklamalarınız bence net değil.

-- Belgede 3 adet veri sayfası var isimleri de VERİ 1, VERİ 2, VERİ 3 şeklinde.
Gerçek belgenizdeki sayfa isimlerindeki düzen de böyle midir? Gerçek belgede bunun gibi 3 değil 10 sayfa var öyle mi?
-- VERİ sayfaları A sütunundaki değerler birebir, birbirinin aynısı, B sütunundaki değerler değişken.
Gerçek belgedeki durum da aynı bu şekilde midir?
-- D1:F1 için sadece değerler mi değişecek, yoksa orası da aşağı doğru kayarak, son yazılan en üstte mi kalacak?
-- KOŞUL'u da tam anlamadım. Diyelim B1'e önce 43, sonra 12 sonra da 21 yazıldı.
Bu durumda sayfadaki durum, değerler nasıl olacak?
Diyelim 43'ü yazdık, VERİ1'de 43'ün karşısında 1 var. Bbir önceki 1, bir sonraki ise 0.
Art arda kontrolü kendisi ve bir öncekine göre mi, yoksa kendisi ve bir sonrakine göre mi AYNI kontrolünden geçilecek?

Şimdi @Ömer BARAN sayın hocam en son attığım da veri 8 kadar yani orijinal olan 1 ve 0 koşulu ben yazacağım ben şimdi sizden ana sayfa da olan B1 her yazdığım sayı A2 den aşağı doğru gelsin ana sayfa da olan A da ki sayılar ise aynı şekilde veri deki A ya gelsin hocam koşul ise şöyle veri 8 e kadar ya ben en az 1 1 ve 0 0 olanları d 1 e1 f 1 gelsin yani bu koşulu sağlayan hocam yani anlatamadığım için özür dilerim

Tamam sayfa adeti, Anasayfa hariç 8.
Ama; sayfa isimlendirme yapısından başlayarak, AYNIlık kontrolüyle ilgili sorduğum hususlar açıkta duruyor.
Artık 8 sayfa olduğuna göre D1:F1 dediğimiz kısım da D1:K1 mi olacak?

Şimdi sayın hocam @Ömer BARAN

1. Belge içinde ana sayfa hariç 8 veri var

2. Ana sayfa yer alan kırmızı alana ben sayı yazdıkça A2 gelecek ve ben her B1 yazdıkça yazdığım sayı A2 ye A2 de ki de a3 bu şekil alt alta gelecek.
3.D den F olan 3 kısım yere 8 tane veri sayfasında koşul olan alt alta 1 1 veya 0 0 olanlar hangisi ise o 3 kısma gelecek dipnot: 1 ve 0 olayını ben koşullandıracağım.
4. Koşul ise şu şekil hocam ana sayfa da yazdığım değerler madde 1 de dediğim gibi alt alta gelecek A daki veriler veri içinde A kısmına gelecek. Asıl koşul bu 8 sayfada alt alt 1 1 olanlar veri ismi ile ana sayfaya gelsin hocam tek tıkla.

Asıl dosya bu şekilde hocam yani umarım anlatabilmişimdir. Elimden geldiğince