D

Çözüldü Veri̇ Sayfasındaki Verileri Ana Sayfa Getirme

darkdays33

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
@Ömer BARAN sayın hocam inşallah bu sefer kendimi ifade edebildim 🙏

Değerli hocalarım şimdi burada ki veriler kola ve Pepsi olarak ürünlerimi yazacağım ana sayfa iki tane buton olacak ama sayfa da Pepsi ve kola diye hangisine basarsam burada ki hangi veri altında ise o kısım direk gelsin mesela Pepsi bastım veri 1 5 9 12 11 diyelim buradaki ilk 3 önemli diğerleri değil ilk 3 baz alınacak alt alta en az 3 tane Pepsi yazan veriler gelsin veya en az 3 tane kola tıkladım hangi veri içinde ise o verileri ana sayfaya getirisin

Ekli dosyalar

Kola ve pepsi olarak iki tane buton ekledim. Bu butonları her tıklamada ayrı veri mi çekmesi gerekiyor yoksa tüm sütunlardaki ilk üç veri mi getirilecek?

"Pepsi bastım veri 1 5 9 12 11 diyelim buradaki ilk 3 önemli diğerleri değil"

1-5-9-11-12 sütunlarında yazan pepsi verisi nereye yazacak? Bu yazılan 3 verinin ismi de pepsi olacağına göre aynı şeyi 3 defa yazmanın mantığı nedir?

Anasayfanıza eklenmiş örnek bir tablo oluştursanız daha anlaşılır olur.

Anasayfaya nereye gelecek?
Önceki sorumu tekrarlayayım; Bu yazılan 3 verinin ismi de pepsi olacağına göre aynı şeyi listeden bulup 3 defa yazdırmanın mantığı nedir?

@okutkan sayın hocam öncelikle eslik bilgi için özür dilerim.

Ana sayfa iki böldüğümüzü düşünün yani hangi veri geçerli ise mesela 1 2 3 veri de Pepsi koşulu sağlıyorsa o ana sayfa gelsin. Amaç şu hocam ben iş yerine standları veri 1 2 3 4 diye adlandırdım ve verileri işleyince eksiklik öne gelsin istiyorum mesela 3 koşulu sağlayan doğru olacak

Hazırladığınız örnek liste ile daha anlaşılır olmuş. Aşağıdaki görselde işaretlediğim gibi her sütunda ilk üç veriye bakılacak doğru mudur?

resim_2022-07-18_174930740.webp

Moderatörün son düzenlenenleri:
Sayfaya bir adet buton ekleyin ve başlığını(caption) Pepsi olarak değiştirin.
buton içine aşağıdaki kodu yapıştırın.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(31 satır)

Rica ederim. Butonu form denetimlerinden mi eklediniz? Activex bölümünden ekleyin ve ismi CommandButton1 olsun.
Makro kodunun eklenmiş haliyle dosyanızı tekrar yükleyin bakayım.

@okutkan hocam oldu ama alt alta değilde yanyana gelse bastığımda ikisi ayrı ayrı ve ilk 3 veri ile mesela alt alta 3 kola ise o kolalarda altta yazsa harika olur yan, şöyle

Pepsi Kola

Ver1 veri2 veri3 veri16 veri5 veri7 veri12 veri11
pepsi pepsi pepsi pepsi kola kola kola kola
pepsi pepsi pepsi pepsi kola kola kola kola
pepsi pepsi pepsi peps kola kola kola kola

gibi hocam ana sayfa bu şekil olabilir mi rica etsem

Önceki mesajınızda iki ayrı butondan bahsettiğiniz için aynı butona her tıkladığınızda kola/pepsi olarak buton değiştirecek şekilde kod yazmıştım. Kola ve pepsi olarak ana sayfa da aynı anda mı görüntülemek istiyorsunuz?