Çözüldü Yan Sayfadaki Verileri Formülle Almak

Ergcbk

Normal Üye

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar, İcmal sayfasındaki C4 satırında bulunan tren numarasına A sütunundaki tarihlerde binen inen yolcu adedini ve gelirini formülle yazdırmak istiyorum, yardımlarınızı bekler, teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• Liste.xls
    151.5 KB · Görüntüleme: 9
Çözüm
Formül
1- Ayrıştırma sayfasında C sütununda olan işyeri ile Eybis sayfası E sütunundaki aynı işyerine aynı trene binen yolcu adedini, gelirini ve inen yolcu adedini toplayarak yazacak (İnen adedi nereden binerse binsin o işyerine inen adedini toplayacak)
2- Birinci maddedeki yaptığı işlemi bu sefer satış kanalı için yapacak
[GROUPS=9]
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmalısınız.
(1 satır)
[/GROUPS]B7 hücresine üstteki formülü yazarsınız. Daha sonra çoğaltırken referanslarını (dolar işaretleri) kendinize göre ayarlarsınız.
Lakin Eybis sayfanızın I sütunundaki değerleriniz toplanabilir nitelikte değil.
Ben ondalık olarak nokta değil virgül kullanıyorum.
Eğer üstte verdiğim formül #DEĞER! hatası verirse, Eybis sayfasının I sütununu seçip, Ctrl + H ile noktaları virgüle değiştirmeniz gerek.

Öncelikle emeğiniz için hakkınızı helal edin, ben tam olarak sizi yönlendiremedim.
Tabloda binen sütununa aynı tarihte aynı trene binen yolcu sayısı,
inene de Trenin nihayetlendiği varış garına inen yolcu sayısını toplayarak yazacak,
Ücreti de aynı şekilde aynı tarihte aynı trene binen tüm yolcu gelir toplamı olacak

Tablodaki Şehir adları Trenlerin isimleridir. Aynı trene parkurunda 15-20 istasyon veya duraklardan yolcu binmekte, bunların tamamını topluyoruz

B7 sütununa: İcmal sayfasındaki C4 (42623) numarasına bakacak Eybis sayfası A sütununda aynı olan (42623) numaraları bulup, Eybis sayfası B sütununda aynı trene aynı tarihte satılan K sütunundaki rakamları toplayıp yazacak

1656092934940.webp

Ekli dosyalar

• Liste.xls
    124 KB · Görüntüleme: 4
Moderatörün son düzenlenenleri:
Formül
1- Ayrıştırma sayfasında C sütununda olan işyeri ile Eybis sayfası E sütunundaki aynı işyerine aynı trene binen yolcu adedini, gelirini ve inen yolcu adedini toplayarak yazacak (İnen adedi nereden binerse binsin o işyerine inen adedini toplayacak)
2- Birinci maddedeki yaptığı işlemi bu sefer satış kanalı için yapacak

Ekli dosyalar

• Ayrıştırma.xls
    541.5 KB · Görüntüleme: 3
Çözüm
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi