H

Çözüldü İşlemi tersine çevirme ve aktarma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan hakki83
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

hakki83

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Mehaba değerli hocalarımız.

Üç dosyadaki raporlar aynı sonucu verir. Sadece görünümleri farklıdır.

“OLMASINI İSTEDİĞİM” diye adlandırdığım dosyalarda görüldüğü gibi, işlemi tersine çevirecek kodları oluşturabilir miyiz lütfen.

Küçük bir not: OLMASINI İSTEDİĞİM dosyalarda görüldüğü gibi Sami adlı kişinin bir ÖZELLİĞİ yoktur. Dökülecek sonuçlarda böyle Özelliksiz isimler, çıksa da olur, çıkmasa da olur. Hatta çıkmasa daha iyi olur.

Teşekkürler.

Ekli dosyalar

Çözüm
Rapor3 dosyasında da aşağıdaki kodu kullanın. Dosyaları inceleme imkanım olmadığı için kod yazma konusunda uğraştıracağını düşünmüştüm fakat çok fazla değişiklik yapmadan rapor1 dosyası kodunu revize ederek kullandım.
Rapor2 ile Rapor3 kodları arasındaki tek fark ise rapor2 dosyasında hücreye veri yazma işleminde ", " kullanıldı, rapor3 dosyasında vbNewLine kullanıldı.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(10 satır)
Değerli Okutkan hocam merhaba

Bildirimi göremediğim için gözümden kaçmış. Şimdi görebildim. Çözümünüz mükemmel olmuş (özellikle Call satırı)

Hocam ben de şunu dile getirmek için bu sayfaya gelmiştim. Şöyle ki;

Bu sayfadaki konu çözüldü.
Ve
Fark ettim ki sizin 4,8 ve 9 nolu mesajlarınızda yazdığınız kodlar daha hızlı.

Hani ilk mesajımda üç örnek dosya paylaşmıştım ya;
Örnek1
Örnek2 ve
Örnek3 diye

İşte o 3 örnek dosyadaki kodların yaptığı işi yapan aynı kodları (müsait vaktiniz olduğunda) kendi tekniğinizle de yazar mısınız?

Şöyle hocam
İlk mesajımdaki örnek dosya 1,2 ve 3 vardı ya; (ilk üç dosya)

O dosyaların içindeki kodları kendi tekniğinizle yeniden yazar mısınız? Müsait olduğunuzda. (Daha hızlı olduğu için)

@hakki83

Örnek belgelerinden bir diğerine baktım ve 2 sütunlu sonuç alınan dosya (örnek3 galiba) için,
önceki verdiğim kodda küçük düzenleme yapılarak şöyle hızlıca sonuç alınabilir.

VBA:
(23 satır)

@hakki83

Örnek belgelerinden bir diğerine baktım ve 2 sütunlu sonuç alınan dosya (örnek3 galiba) için,
önceki verdiğim kodda küçük düzenleme yapılarak şöyle hızlıca sonuç alınabilir.

VBA:
(23 satır)
Değerli Ömer hocam. Emeğinize sağlık.
Örnek 1 ve
Örnek 3 olmuştur.

Müsait vaktiniz olduğunuzda Örnek2’yi de aynı teknikle yapabilirseniz, bu konu tamamiyle çözülmüş olacak.
Teşekkürler.

Verdiğim son kodda;
-- ilgili kısmı şöyle değiştirin >>> IIf(snc(va, 1) = Empty, "", ", ") & i_liste(1, vu)
-- şuradaki True değerini False olarak değiştirin >>> r.[B:B].WrapText = False