A

Çözüldü Hücredeki karakterleri benzersiz yapmak

atakoylu-59

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Sayın forum yönetici ve üyeleri.
A sütununda bulunan hücrelerdeki mükerrer karakterleri kaldırıp B sütunundaki hücrelere benzersiz olarak yazacak bir formüle ihtiyacım var. Hücrelerdeki karakterler harftir. Ama uzunlukları farklıdır. Eğer formülle olmazsa Kod'lada olur. Tabii, öncelik formülle olması.
Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

Sayın forum yönetici ve üyeleri.
A sütununda bulunan hücrelerdeki mükerrer karakterleri kaldırıp B sütunundaki hücrelere benzersiz olarak yazacak bir formüle ihtiyacım var. Hücrelerdeki karakterler harftir. Ama uzunlukları farklıdır. Eğer formülle olmazsa Kod'lada olur. Tabii, öncelik formülle olması.
Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.
Merhaba,
Sayın @Ömer BARAN üstadımın bir dosyası vardı. Kontrol ediniz.

Selamlar,
Alternatif olarak,
Office2019 ve 365 için geçerli METİNBİRLEŞTİR işlevi ile formüllü çözüm ve
alıntıdan uyarlama ile KTF ile çözümün yer aldığı dosya ektedir. İncelersiniz...

1610069566857.webp

Ekli dosyalar

Moderatörün son düzenlenenleri:
Sayın 52779 Günaydın efendim,
Bir hayli emek vermişsiniz, evvela bunun için çok teşekkür ederim. Sunduğunuz çözüme gelince, istediğimiz şeyi gerçekleştiren bir çözüm olmuş yalnız bu sadece Ofis2019 ve 365 için geçerli benim kullandığım ise 2010 Tr versiyonu, bu yüzden #AD? hatası alıyorum. Her ne ise şimdilik uzun bir yol olan "metni sütunlara böl" yöntemi ile yapmaya uğraşacağım. Emeğin için tekrar çok teşekkür ederim.

Sayın 52779 Günaydın efendim,
Bir hayli emek vermişsiniz, evvela bunun için çok teşekkür ederim. Sunduğunuz çözüme gelince, istediğimiz şeyi gerçekleştiren bir çözüm olmuş yalnız bu sadece Ofis2019 ve 365 için geçerli benim kullandığım ise 2010 Tr versiyonu, bu yüzden #AD? hatası alıyorum. Her ne ise şimdilik uzun bir yol olan "metni sütunlara böl" yöntemi ile yapmaya uğraşacağım. Emeğin için tekrar çok teşekkür ederim.
Ben teşekkür ediyorum....
İyi çalışmalar sizlere...