Ücretsiz dosya indirmek için üyelik oluşturup, dosyayı indirip işini gördükten sonra, "hesabımı silin" şeklinde aldığımız artan talepler kapsamında; yayın hayatımız devam ettikçe ÜCRETSİZ DOSYA İNDİRME özelliğimizi devre dışı bırakmış bulunuyoruz.

Sitemizden dosya indirmek için Üyelik Paketi satın alabilirsiniz ya da dilerseniz İletişim bölümünden hesap silme talebinde bulunabilirsiniz.

Hücredeki Benzersiz Karakter Adeti ve Listesi

Hücredeki Benzersiz Karakter Adeti ve Listesi isimli dosya, formüller ile bir hücrede geçen birden fazla karakterleri benzersiz olarak listelemeyi öğretir.

Hücredeki Benzersiz Karakter Adeti ve Listesi

Hücredeki Benzersiz Karakter Adeti ve Listesi

Örneğimizde özellikle, Türkçemizde söylenmesi en zor olan kelimeyi seçtik. cool
Öncelikle C3 hücresinde bu kelimenin kaç benzersiz karakterden oluştuğu formülize edilmiştir. Bu işlemin benzersiz karakterlerin dağılımı ile bir alakası yoktur. Sadece benzersiz karakterlerin adetini vermektedir. Daha sonra ise yana doğru göreceğiniz şekilde, benzersiz karakterler sırayla sağa doğru kaydırılmıştır.

Excel'de çok fazla ihtiyaç duyulan dosyamızı mutlaka incelemenizi önermekteyim. Eğer benzer şekilde makrolar ile listeleme yapan bir örnek incelemek isterseniz, ADO ile Benzersiz Listeleme Yapma isimli dosyamıza göz atmanızı da şiddetle tavsiye ederim.

Hücredeki Benzersiz Karakter Adeti ve Listesi - Excel Özellikleri:

SÜTUN EĞERHATA DOLAYLI UZUNLUK KAÇINCI PARÇAAL KÜÇÜK YERİNEKOY TOPLA.ÇARPIM

Etiketler

#Hücredeki Benzersiz Karakter Adeti ve Listesi
Sayın ziyaretçi,

Hücredeki Benzersiz Karakter Adeti ve Listesi isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Hücredeki Benzersiz Karakter Adeti ve Listesi isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

YARARLI KISAYOLLAR
Dosya Açma Ctrl O
Kaydet / Alternatif Shift F12
Koyu Yazdırma Ctrl K
TL Simgesi Eklemek Ctrl Alt T
Kaydetme Ctrl S
Bir Excel sayfası üzerinde yer alan verilerinize ekleme yapmanın farklı farklı yolları vardır. Shift tuşu ile ekleme yapmak ise çok fazla bilinmez.
Shift tuşu ile ekleme, silme yapmak için şu adımları uygulayın:
  1. Veri ekleyeceğiniz aralığı seçin. (Ekleme yapılacak son kısma kadar)  1. Fareyi, seçili alanın bittiği hücrenin sağ alt köşesine getirin. Koyu + şeklinde olan işaretçi farklı bir hal alacaktır.  1. Fare işaretçisi üst resimdeki gibiyken, farenin sol tuşunu basılı tutmak suretiyle, sağa, sola, aşağı doğru gittiğinizde ekleme yapacaktır.
  2. Yukarı doğru gittiğinde ise, gittiğiniz kadar hücrenin silindiği görülecektir.
Yükleniyor...