C

Çözüldü Farklı sayfalardaki tablolardan ana tabloya veri aktarma

coskunizgi

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba,

Ekteki dosyada 5 farklı sayfadaki tablolardan ana tabloya otomatik veri aktarmak istiyorum.
1 den 5 e kadar olan tablolardaki h3-fz3 hücrelerine her yazdığım başlığın Model zamanları tablosunda A3 den aşağı doğru otomatik eklenerek gitmesini istiyorum.Örneğin 1.sayfada h3 e yazdığım başlık Model zamanları A3 e geldiği zaman aynı başlığa ait toplam süreninde h7 deki toplam süreninde model süreleri sekmesindeki b3 gelmesini istiyorum.ayrıca her yeni sekmede aynı tabloyu eklediğimde model zamanları sayfasındaki tabloya otomatik veri gitmesini sağlayabilir miyiz.

Yardımcı olabilir misiniz.

Teşekkürler.

Ekli dosyalar

Coşkun bey merhaba,

Bahsettiğiniz H3:FZ3 hücrelerinde formül bulunmaktadır.
O kısmın tam nasıl olduğunu biraz açabilir misiniz?

İyi çalışmalar
Merhaba
o aralıktaki hücrelere manuel veri girişi yapacağım. Her hücreye model ismini yazacağım. Toplam kısmınada model süresini hesaplatacağım. Burada manuel yazdığım model ismi ve hesaplattığım toplam sürenin model zamanları sekmesinde belirttiğima3 ve b3 hücrelerinden başlayarak sıralı olarak aşağı inmesini istiyorum.

Örneğin aşağıdaki sıra ile veri girişi yapmış olayım,
x modeli geldi bunu 1. sayfa h3 e yazdım ve süresini hesapladım 10 dk. çıktı
y modeli geldi 5. sayfaya h3 e yazdım ve süresi 5 dk. cıktı.
z modeli geldi 2. sayfa h3 e yazdım süresi 3 dk. çıktı.
k modeli geldi 5. sayfa I3 e yazdım süresi 15 dk çıktı.

istediğim girdiğim bu bilgilerin Model zamanları sekmesinde

A B
1 x 10 dk.
2 y 5dk.
3 z 3 dk.
4 k 15 dk.

şeklinde veri girişime göre aşağı doğru ilerlemesini istiyorum.

Ortak noktada buluşamadığımız husus, 3. satırlarda formül var.
Buraya veri girerseniz o formüller silinecek.
Dosyanızı tekrar bir kontrol eder misiniz?

1598961775151.webp

Bahsettiğiniz veri girişi 2. satır olabilir mi?

Moderatörün son düzenlenenleri:
2. satıra veri yazdıktan sonra, 8. satırdan itibaren olan kısımlara da giriş yapıyorsunuz değil mi?
Bu işlemlerden sonra oluşan toplam ve isim Model Zamanları kısmına gelsin. Bu kısım bende ok.
Sorum şu:
Aynı veriyi diğer sayfalarda da arayacak mı yoksa sadece tek bir sayfaya girdiğiniz veri mi aktarılacak?

511483-1 verisi mesela 1 numaralı sayfada var. Bu numara diğer sayfalara da girilmeli mi yoksa sadece 1 numaralı sayfada mı kalacak? Yani Model Zamanları sayfasına akacak toplam değer, tek bir sayfada mı yoksa beş sayfanın tamamında mı aranacak?

Merhaba, forumumuza hoşgeldiniz Sayın @coskunizgi .

Anladığım kadarıyla aşağıdaki kod istediğiniz işlemi yapacaktır.
Dikkat; kod, önce varsa MODEL ZAMANLARI sayfasında A3'ten itiaren dolu olan alanı SİLER,
sonra belirttiğiniz sayfaları tarayarak istediğiniz verileri yazar.
Bir kod birden fazla sayfada varsa, ilgili satırda B sütununda oeğerler toplanarak aktarılır.

CSS:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(18 satır)

.

Sub MODEL_DAKIKA_LISTELE() Set mz = Sheets("MODEL ZAMANLARI") If mz.Cells(Rows.Count, 1).End(3).Row > 2 Then _ mz.Range("A3:B" & mz.Cells(Rows.Count, 1).End(3).Row).ClearContents syf = Array("1.ÖRME BLUZ", "2.DOKUMA BLUZ", "3.PANTOLON", "4.SHORT ETEK", "5.PLİSE ETEK") For shf = 0 To UBound(syf) Set s = Sheets(syf(shf)) For sut = 8 To s.Cells(2, Columns.Count).End(xlToLeft).Column If s.Cells(2, sut) <> "" Then If WorksheetFunction.CountIf(mz.[A:A], s.Cells(2, sut)) = 0 Then msat = mz.Cells(Rows.Count, 1).End(3).Row + 1 Else: msat = WorksheetFunction.Match(s.Cells(2, sut), mz.[A:A], 0): End If mz.Cells(msat, 1) = s.Cells(2, sut) mz.Cells(msat, 2) = mz.Cells(msat, 2) + s.Cells(3, sut).Value End If Next Next End Sub
Merhaba,
Ömer bey istediğim gibi olmuş. Teşekkürler. Yalnız toplam süreyi 6. satırdan alması gerekirken 3. satırdan alıyor. Onu 6. satır olarak ayarlayabilir misiniz.

Tekrardan teşekürler.