Çalışma Sayfasını Başka Kitaba Kopyalama

Çözüldü Çalışma Sayfasını Başka Kitaba Kopyalama

ikayserili

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba

Bir Excel dosyasındaki sayfayı başka bir excel kitabına kopyalarken aşağıdaki resimde görülen hatayı almaktayım.
Kopyalamak istediğim sayfa
Hedef Excel dosyasını paylaşmasam olmaz mı ?
Cw7QK4.webp

Çözüm
Merhabalar Sn. @ikayserili ;
Bütün Sayfaları Otomatik Seç başlıklı konuda paylaştığınız kod ile seçili sayfaları PDF olarak kaydetmek için aşağıdaki kodları kullanabilirsiniz.

-- Seçime dahil olmasını istemediğiniz sayfaları sayfa.Name <> "Ana Sayfa" gibi belirtebilirsiniz.
-- If sayfa.Name <> "Ana Sayfa" And sayfa.Visible = True satırının anlamı şu şekilde,
Eğer sayfa ismi Ana Sayfadan farklı ve sayfa görünür (gizli değilse) ise bir alt satıra geçer ve sayfa ismini dizi içerisine alır.
-- Kod sonucu oluşan dosya ekte mevcuttur.
VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(2 satır)
Merhaba
bir arkadaşım ingilizcesi iyi olduğu için sağolsun bana yardım etti ve aşağıdaki kodları buldu. Bu kodlar istenilen sayfaları Seçtikten sonra (fare ile) PDF'e çeviriyor.
Bende buna istinaden işi biraz daha otomatikleştirmek adına
bu konuyla ilgilendim. şimdi bu 2 kodu birleştirdim çok güzel çalışıyor.
Yanlız, sayfalardan bir tanesini gizlediğimiz zaman Sayfa seçme döngüsü hata veriyor.
Burada sizden ricam mümkünse,
sayfasındaki kod'la aşağıdaki kod arasındaki nasıl bir düzenleme yapabiliriz. Çünkü;
Bu mesaj'da yazdığım sorunu aşağıdaki kodlarda yapmıyor.

Kod:
(58 satır)

Merhabalar Sn. @ikayserili ;
Bütün Sayfaları Otomatik Seç başlıklı konuda paylaştığınız kod ile seçili sayfaları PDF olarak kaydetmek için aşağıdaki kodları kullanabilirsiniz.

-- Seçime dahil olmasını istemediğiniz sayfaları sayfa.Name <> "Ana Sayfa" gibi belirtebilirsiniz.
-- If sayfa.Name <> "Ana Sayfa" And sayfa.Visible = True satırının anlamı şu şekilde,
Eğer sayfa ismi Ana Sayfadan farklı ve sayfa görünür (gizli değilse) ise bir alt satıra geçer ve sayfa ismini dizi içerisine alır.
-- Kod sonucu oluşan dosya ekte mevcuttur.
VBA:
(14 satır)

Ekli dosyalar

Çözüm