Excel Formül Sorusu Sor

Bir Excel formülüne dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Excel Makro Sorusu Sor

Bir Excel VBA koduna dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Genel Excel Sorusu Sor

Excel'in ön sayfasındaki FORMÜL haricinde olan sorularınızı buradan sorabilirsiniz.

Çözüldü Benzersiz Sıralama ve Veri Transferi Yapma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mcdeneme

Normal Üye

Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar.

Excelde Giriş ve Çıkışları takip edebileceğim bir dosya oluşturdum.

Excelim 3 sayfadan oluşmakta; Girişler, Çıkışlar ve Ürünler diye.
Yapmak istediğim şey; Girişlere ekleme yaptığım zaman eğer yoksa ürünlere SIRALI olarak eklemesi, eğer varsa adetini artırmasını istiyorum. Çıkışlardan da, ürün adetini azaltmak istediğim zaman "ürünler" sayfasında otomatik olarak yansısın istiyorum. Ayrıca esnek çalışmak da istiyorum. Mesela girişlere başka bir sütun eklemeye çalıştığım zaman formül hata veriyor.

NOT: Sıralama ölçütleri; Önce Ay, Sonra Gün, Sonra Puan, Sonra Seviye Sonra Renk, Sonra NOT sütununa göre uygun olarak yerleştirmesini istiyorum.
Bu alanda dosya paylaşımı yok fakat drive linkimi ekliyorum.
Şimdiden Teşekkür ederim.

Çözüm
Tablo olduğu zaman benzersiz formülü "Taşma"hatası veriyor. Bunun önüne geçmek için tablo olarak biçimlendirmekten vazgeçtim. Onun yerine formülü uzattım, eğer boşsa boş gözüksün eğer doluysa formül çalışsın dedim. Formülü baya bi aşağıya kadar çektim ve sorunum çözüldü. Sorunumun çözümünü amatör buluyorum.

Benzersiz formülünü tablo olarak biçimlendirmelerde kullanamasam da, formülü aşağıya doğru çekmek amatörce geldi. Keşke daha başka yollarla yapabilsem.
Tablonun avantajı, bir satırı yazdığım formülü tekrar uygulama zahmetim olmaması ve satır renklendirmesi, satır renklendirmesini koşullu biçimlendirmeden tablo uzunca seçip, =EĞER(MOD(SATIR(A1);2)=0;1;0) bu formülle çözmeye çalıştım fakat dinamik tabloda bu formülü etkili bulmadım...
Tablo olduğu zaman benzersiz formülü "Taşma"hatası veriyor. Bunun önüne geçmek için tablo olarak biçimlendirmekten vazgeçtim. Onun yerine formülü uzattım, eğer boşsa boş gözüksün eğer doluysa formül çalışsın dedim. Formülü baya bi aşağıya kadar çektim ve sorunum çözüldü. Sorunumun çözümünü amatör buluyorum.

Benzersiz formülünü tablo olarak biçimlendirmelerde kullanamasam da, formülü aşağıya doğru çekmek amatörce geldi. Keşke daha başka yollarla yapabilsem.
Tablonun avantajı, bir satırı yazdığım formülü tekrar uygulama zahmetim olmaması ve satır renklendirmesi, satır renklendirmesini koşullu biçimlendirmeden tablo uzunca seçip, =EĞER(MOD(SATIR(A1);2)=0;1;0) bu formülle çözmeye çalıştım fakat dinamik tabloda bu formülü etkili bulmadım. Ben veri eklediğim zaman boyalı gözükmesi daha hoş olur.

Teşekkür ederim.

Çözüm
Taşma davranışlarına dair oldukça fazla sayıda içeriğimiz, eğitici videolarımız vs mevcuttur.
Araştırma yaptığınızda, nasıl çalışacağını çok daha iyi anlayacağınızı düşünüyorum.

Sonuç olarak, sorunun üstesinden geldiğinize sevindim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
DMCA.com Protection Status
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
3
Geri