B

Çözüldü Veriye Göre Güncel Tarih Ekleme Hk

bychilavert

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba

A Sütununda Araçların Plakaları var B Sütununa araçların son güncel KM'lerini yazdığım zaman Tarih alanına güncel tarihi atmasını istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? Bu veriyi her güncellediğimde Tarih alanı değişmesi gerekiyor.

Ekli dosyalar

Selamlar,
Yanlış anlamıyorsam
"Plaka yazılı olan bir satırda, B kolonundaki km değerini değiştirdiğinizde ya da yeni değer girdiğinizde, Tarih kolonuna Bugün tarihi yazılsın"
şeklinde isteniyor...

B2:B10000 aralığında hücrelerde değişiklik yapıldığında tetiklenen Makro ile olacaktır....
Sayfanın kod bölümüne

km değeri yazan hücreyi silip BOŞ olduğunda da bugün tarihi yazılacaksa,

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(4 satır)

km değeri yazan hücreyi silip BOŞ olduğunda Eski Tarih de silinsin şeklinde olacaksa,

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(10 satır)

Eklenen dokumanda, km değeri yazan hücreyi silip BOŞ olduğunda Eski Tarih de silinsin şeklindeki kod mevcuttur... İncelersiniz..

Ekli dosyalar

Merhaba Yardımınız için Teşekkür Ederim. If Intersect(Target, Range("B2:B10000")) bu alanı değiştirmek istediğimde tarih atmıyor. Mesela E14 hücresine yazdığım zaman F14 hücresine nasıl yazdırabilirim?

Selamlar,
Öncelikle, Ben teşekkür ediyorum....

Sorunuza gelince
E14 hücresine değer yazdığınızda / sildiğinizde yani değişiklik yaptığınızda F14 hücresine Tarih yazdırmak isterseniz
If Intersect(Target, Range("B2:B10000")) kod parçasındaki Range("B2:B10000") kısmını Range("E14") şeklinde yazın....

Ve alt satırlarda düzenleme ihtiyacı gerekebilir... Şöyle ki,
Verilen 1.koda bakarsanız...

If Target.Offset(0, -1) <> "" Then Target.Offset(0, 1) = CDate(Format(Date, "dd.mm.yyyy"))

kısmında, önce solundaki hücrenin DOLU olmasına bakar (Target.Offset(0, -1) <> "") ve Eğer doluysa Sağındaki hücreye tarih formatında SAYI olarak Bugün tarihini yazar....

Sizin duruma bakarsak, E14 için, önce D14 e bakar... D14 doluysa F14 e Bugün tarihini yazar. D14 BOŞ ise, işlem yapmaz, yani F14 Boş kalır.

Eğer D14 kontrolu olmasa, yani D14 BOŞ / Dolu herhangi bir şey olursa, o durumda, solundaki hücrenin DOLU olması koşulunu kaldırarak, kod

Target.Offset(0, 1) = CDate(Format(Date, "dd.mm.yyyy"))

şeklinde olacaktır....

Selamlarımla....