A

Çözüldü Servis ve fazla mesai takip tablosu

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Akif59
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Akif59

Yıllık Forum Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Mehaba ekli dosya
Sayın @Ömer BARAN ve Sayın @okutkan ın destekleri ile hazırlanmıştır.
% 90 kısmının sabah 08 giriş ve akşam 18 çıkış yapan personelin servis (güzergah duraklarını) tesbit etmek için hazırlanmıştır.
dosyada departman sayfalarında sabah 08 giriş ve 18 çıkıs (x) lenerek çalışmaktadır.

desek rica ettiğim husus
mevcut dosyada 18 de çıkış yapan personelde 20 çıkışı işaretlenerek 2 saat fazla mesai yaptırılmaktadır. ve hafta sonu da 6 saat fakat kanunen haftalık 12 saatin üzerinde fazla mesai yasak bunu departman sayfalarında hergün 2 saat yzarak yadada hafta sonu 6 saat nasıl takipedebilirim dinamik bir mokro kodu yazmak mümkünmüdür.

Ekli dosyalar

Merhaba
Tablonun içinde derdimi yeniden anlatmaya çalıştım desteğe ihtiyacım var işin içine tarih girince zor biliyorum
ama en azından bir fikri olan yokmu

C1 Tarihi Sürekli güncel tutarak BU tarihte ( D6 ) hüçresi doluysa ve ( I6 ) doluysa ogünün tarihi O6 hüçresine 2 yazabilecek bir Change koduna yada formüle ihtiyacım var yani kısacası C1 Deki Tarihte ( D ) DOLUYSA ve ( I ) DOLUYSA sağdaki tabloda işlem yapılan satırda o günün ilgi hüçresine hafta içi 2 hafta sonu 6 yazılacak

Ekli dosyalar

Kodu sayfanın kod bölümüne yazıp deneyin. Hafta sonu ve Hafta içi koşullarının çalışıp çalışmadığını kontrol edin.
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(31 satır)

Dosyayı deneyin...
Sayın @okutkan Elininize sağlık tam olarak ana hatlarıyla istediğimi buydu

izninizle bir kaç husus var siz müsait oldukca adım destek olmanızı rica edicem
_ Hafta sonları mesai çıkışarında sizi ben yanlış yönlerdim çıkış 20:00 değil 16:00 işaretlendiğinde hafta sonları 6 saat mesai yazacak bununun için kodu revize edebilirmiyiz
_ 2 ve 6 saat mesailerin yazıldığı o4 ve u4 hüçrelerindeki tarihi mevcut yapıda her pazaetesi yeniden girmek zorundayız sanırım
önümüzdeki hafta tarih aralığı 7 mart 13 Ben her pazartesi dosyayı açtığında her sayfada sizin yazdığınız Change koduna tarih aralığını yazdıra bilirmiyiz (çok kullanıcılı çok sayafalı bir dosya olacağı için her hafta o tarih aralığını girmek sorun olacak)

_ Tüm sayfarada sizin yazdığınız koda koruma ekledim (x) girilebilir alanlarda ( I )Sütunu hariç tüm sutunra x girdiğimde koruma açık kalıyor.

Adın Adım gitmek için 3 ana problemi yazdım dosyanın çok sayfalı halini ekliyorum
verceğiniz destek için şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

İkinci sorunuz için;
Sayfalardaki şifrelerin tümünü kaldırın.
Dosya tamamlandığında istediğiniz sayfalara şifre eklersiniz.
Haftanın günlerini girdiğiniz hücrelere koruma ekleme konusunda dikkat edin. Tarihlerin haftalık olarak güncellenmesini istiyorsanız, pazartesi günü koşulu çalıştığında şifrenin kaldırılmış olması lazım.

Sayın @okutkan
koşul2 hafta sonu mesaisinin tetikleyicisini [G6:G1000]) 16:00 çıkış sütunu sütunu yapmışsınız dorusuda bu fakat dosyada uygulamada H susunu tetkliyor. neden olbilir.

I sütununda toplu silme işlemi yaptığınızda hata aldığınızı söylemişsiniz. Toplu silme anında target işlevi tam çalışmıyor. Kodun ilk başına aşağıdaki kodu yazın.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

Moderatörün son düzenlenenleri:
Merhaba Sayın @okutkan
C D E F giriş sutunları H J K Çıkış sutunları (X) işaretlendiğinde ve kilitli hüçrelere tıklamakta ısrarcı olunca Sayfa koruması kalkıyor.
sizin koşul oluşturduğunuz G ve I Sütunlarına verişinde proplen yok bu diğer sütublara veri girince korumanın kalkmaması için destek olabilirmisiniz sorun hangi kodda bulamadım

Ekli dosyalar