A

Soru Selenium kodları ile veri gönderme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan akdolunay
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

akdolunay

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba,
Eklemiş olduğum Selenium çalışmamda Kullanıcı Kodu, Parola ve Şifre yerlerine gelmemektedir.
Bu konu hakkında desteğinizi rica edeceğim.

Ekli dosyalar

Selamlar, konuya hakim değilim fakat dosyayı incelediğimde,

Kaynak kodunda yazan şu açıklamayı gördüm.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

Bu açıklama "giris.html" dosyasına tarayıcıdan direkt olarak ulaşılamamasını, yeni pencerede açılıp formun orda doldurulmasını gösteriyor.

Sayfa kaynağında kullanıcı adı ve şifre alanları sayfada şu şekilde belirtilmiş;

Kod:
(3 satır)

Siz şifreleri aşağıdaki gibi "FindElementByName " şeklinde yazdırmaya çalışmışsınız.

Kod:
(3 satır)

Sorun bundan kaynaklanıyor olabilir.

Bununla ilgisi yok ise, " Selenium vba fill pop-up window - page" gibi başlıklarla konu hakkında araştırma yapabilirsiniz. Belki de yaptınız.

Dediğim gibi konuya hakim değilim fakat yapılacak iş, açılan pop-up penceresine veri yazdırmaktan geçiyor gibi görünüyor.

Selenium dökümanlarında mutlaka bununla ilgili bilgiler vardır.

Eğer sorunu çözerseniz, çözümü buraya da yazabilir misiniz?

Bende şu an Python ile Selenium ve bir çok kütüphane kullanarak sitelerin "captcha" alanlarını sorunsuz geçmek için çalışmalar yapıyorum.

Çok yabancı olduğum bir mecra ama öğrenmeyi severim.

İyi çalışmalar 🖐

Selamlar, konuya hakim değilim fakat dosyayı incelediğimde,

Kaynak kodunda yazan şu açıklamayı gördüm.

Kod:
(1 satır)

Bu açıklama "giris.html" dosyasına tarayıcıdan direkt olarak ulaşılamamasını, yeni pencerede açılıp formun orda doldurulmasını gösteriyor.

Sayfa kaynağında kullanıcı adı ve şifre alanları sayfada şu şekilde belirtilmiş;

Kod:
(3 satır)

Siz şifreleri aşağıdaki gibi "FindElementByName " şeklinde yazdırmaya çalışmışsınız.

Kod:
(3 satır)

Sorun bundan kaynaklanıyor olabilir.

Bununla ilgisi yok ise, " Selenium vba fill pop-up window - page" gibi başlıklarla konu hakkında araştırma yapabilirsiniz. Belki de yaptınız.

Dediğim gibi konuya hakim değilim fakat yapılacak iş, açılan pop-up penceresine veri yazdırmaktan geçiyor gibi görünüyor.

Selenium dökümanlarında mutlaka bununla ilgili bilgiler vardır.

Eğer sorunu çözerseniz, çözümü buraya da yazabilir misiniz?

Bende şu an Python ile Selenium ve bir çok kütüphane kullanarak sitelerin "captcha" alanlarını sorunsuz geçmek için çalışmalar yapıyorum.

Çok yabancı olduğum bir mecra ama öğrenmeyi severim.

İyi çalışmalar 🖐
Merhaba,
İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.
Name yerine Id ve diğer elementleri de denedim ama olmadı.
Pop-up penceresine veri yazdırmakla ilgili yerli yabancı sitelere de bakıyorum ama bilgim daha işin başında olduğundan
fazla ilerleyemiyorum.

Tekrar selamlar,

Bugün bir şeyler denerken sizin bu sorunuz aklıma geldi.

Kod:
(12 satır)

"C:\Users\user\ " kısımlarını kendinize göre düzenledikten sonra yukarıdaki kodu yazın ve makroyu çalıştırın, açılan pop-up pencereyi manuel olarak doldurun. Alana giriş yapın, sonra tamamen kapatın ve tekrar girin.

Kodun içindeki adres chrome çerezlerine ulaşıyor. Şifreyi bir kere manuel girince tekrar girmenize gerek kalmadan işleme devam edebilir diye düşünüyorum.

Kullanıcı adı şifresi isteyen sayfalara girişte bu çerezleri sorunsuz kullanıyorum. Tekrar kullanıcı adı ve parola yazmaya gerek kalmıyor.

Umarım işe yarar 🖐

Tekrar selamlar,

Bugün bir şeyler denerken sizin bu sorunuz aklıma geldi.

Kod:
(12 satır)

"C:\Users\user\ " kısımlarını kendinize göre düzenledikten sonra yukarıdaki kodu yazın ve makroyu çalıştırın, açılan pop-up pencereyi manuel olarak doldurun. Alana giriş yapın, sonra tamamen kapatın ve tekrar girin.

Kodun içindeki adres chrome çerezlerine ulaşıyor. Şifreyi bir kere manuel girince tekrar girmenize gerek kalmadan işleme devam edebilir diye düşünüyorum.

Kullanıcı adı şifresi isteyen sayfalara girişte bu çerezleri sorunsuz kullanıyorum. Tekrar kullanıcı adı ve parola yazmaya gerek kalmıyor.

Umarım işe yarar 🖐
Bilginizi paylamış olduğunuz için teşekkür ederim.
Aslında amacım bu gibi durumlarda buradaki kodların neden çalışmadığını, nasıl bir kod kullanmamız gerektiğini, böyle durumlarda farklı olan nedir onu öğrenmek istiyorum.