E

Çözüldü SAP Programından Excele Otomatik Veri Çekme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

engin0687

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Arkadaşlar merhaba excele her sabah belki belli saat aralıklarında programdan otomatik veri çekmek istiyorum. Eski bir konuda bunun bir örneğini gördüm ama çalışmadı güncel olarak böyle bir program kullanan varsa paylaşabilir mi?

Çözüm
Feyzullah Bey size ve diğer sap kullanan arkadaşlar şöyle bir sorum var. SAP programından ne gibi analizler yapıyorsunuz sap çok büyük bir dünya her geçen gün yeni şeyler öğreniyorum. Fakat inanıyorum ki daha bilmediğim bir çok ekrandan bir çok analizler çekebilirim ve şöylede bir husus var, biz sap yi 6 aydır kullanıyoruz ve çalışanlarımız aktif kullanamıyor ve hatalar yapıyorlar ben bu hataları sonradan değilde yapıldığı anda yada aynı gün içerisinde nasıl öğrenebilirim. bununla ilgili örnekleriniz varsa paylaşırsanız sevinirim. Daha açıklayıcı olmak adına ben mesela ZSD016 barkod tablosu ekranından günlük kontroller yapıyorum bu ekranda eğer sevkiyat yapılması gereken barkodu okutulmuş ancak herhangi bir hatadan dolayı teslimatı...
SCRİPT KAYIT VE PLAYBACK SEÇENEĞİ AKTİF DEĞİL ONU NASIL AKTİF EDİYORUZ ACABA BU DANIŞMANLARLA KAVGA EDECEM EN SON 1 MİLYON EUROYA PROGRAM SATIN ALIYORUZ HİÇBİR ÖZELLİĞİNİ KULLANAMIYORUZ :mad:

@engin0687 bey bir soru da ben sorayım, üstte alıntı yaptığım size ait olan mesajda "script kayıt ve Playback" (Script Recording and Playback) seçeneği aktif değil" sorununu nasıl çözdünüz ?, Çözüm için Nasıl bir yol izlediniz ?. Kendim için sormuyorum bu konu açıldıktan sonra SAP kullanan, siteyi takip eden arkadaşlardan mesaj alıyorum sürekli ve çoğunda bu sıkıntı var.

@engin0687 Bey Merhaba
Benim SAP script kapalı açtırmak için talep açıyorum.
RZ11 işlem kodu nedir ne işe yarar?
Merhaba aslında benim araştırmalarıma göre RZ11 işlem kodundan giriş yapılıp oradaki bir değeri değiştirdiğimizde Script ekranı aktif oluyor ama firmamızda yetki kontrol aşamasından ben sorumlu olmadığım için sadece açılması adına üst düzey yöneticilere talepde bulundum ve açıldı.
Enable GUI Scripting: Step by step sanırım bu sayfa size faydalı olacaktır.

Feyzullah Bey, ellerinize sağlık. SAP'da genellikle herkesi istediği bir konu . Konuyu açan arkadaş ve sizin cevaplarınız verimli olacaktır.

"script kayıt ve Playback" (Script Recording and Playback) seçeneği aktif değil"

bu kısımını bizde bir türlü aşamıyoruz.

Feyzullah Bey, ellerinize sağlık. SAP'da genellikle herkesi istediği bir konu . Konuyu açan arkadaş ve sizin cevaplarınız verimli olacaktır.

"script kayıt ve Playback" (Script Recording and Playback) seçeneği aktif değil"

bu kısımını bizde bir türlü aşamıyoruz.
yöneticilerinize yada IT danışmanlarınıza bu konuyu iletin. Ücretsiz danışmanlık süreniz doldumu bilmiyorum ama yöneticilerinizde bu konuda bilgi sahibi değilse danışmanlar yardımcı olacaktır. YADA bunu deneyin ?
How to Enable SAP GUI Scripting aşama aşama nasıl yapılacağını göstermiş.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...