M

Soru Saha Takip Programı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

muhammethezer

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba Sizden bir konu hakkında yardım rica ediyorum. Ekli klasör içerisinde "Referans_Kod" isimli bir klasör bulunuyor. "Saha_Takip_BRN3" programı içerisinden yapılan kayıt işleminde otomatik üretilen referans numarası bulunmakta "Kayıtlar!B:B". “Günlük Randevu Takvimi” sayfasında ilgili referans hücresine tıkladığımızda bir UserForm açılmakta. Referans ComboBox’tan ilgili referans seçildiğinde “Günlük Randevu Takvimi!B2” hücresi üzerinde bir Barkod oluşmaktadır. Ben bu barkodu ilk kayıt sırasında barkod oluşurken "Referans_Kod" isimli bir klasör çerisine JPEG olarak oluşan referans numarası ile kayıt etmek istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkür Ederim.

VBA Şifresi: BRN_muhammet

Ekli dosyalar

Dosya ekte.
Deneyin bakalım (RAR'dan çıkartın tabi)

Barkod KAYIT işlemi sırasında oluşturulur ve resim olarak ilgili klasöre jpeg formatında kaydedilir.
Dolu hücre seçilince userformdaki comboboxtaki seçime göre de
hem sayfada sol üst köşedeki çerçevede hem de userforma eklediğim Image nesnesinde görüntülenir.

Tabi kodlara SİLME işlemiyle ilgili ekleme yapmak gerekecek sanırım.
Bu kısım eksik şu an.

Ekli dosyalar

Vallahi Hocam Anlamadım gitti. Benim bilgisayarda bir sıkıntı var. Yeni kayıt yaptım. Yine barkod görünmüyor.

1582724321308.webp

Moderatörün son düzenlenenleri:
Sayın @muhammethezer , izninizle şöyle yapalım.
Malum forumdan diğer forumdaşlarımızın da yararlanması gerekiyor.
Bu nedenle bu konu başlığını, oluşturulan QRCODE 'un resim olarak klasöre kaydedilmesi, oradan sayfaya/userforma çağrılması
olarak değiştireyim.
Son mesajınızdaki soru için, userformdaki listbox üzerinden baskı önizleme gibi bir başlıkla de yeni bir konu açın.
Böylece konu bazlı gidilmiş olur.

Bu arada, ekleyeceğiniz örnek belgelerde en başa dönmek yerine o aşamaya kadar elde edilen çözümlerin
uygulandığı yeni örnek belge oluşturulmasında yarar var.
Zira örnek belgeye uygulanmış çözüm önerilerinde bazen, not olarak
açıklamadığımız değişiklikler de yapılmış olabiliyor,
cevap olarak gönderilen belgelerdeki değişikler sadece yeni makronun eklenmesi biçiminde olmayabiliyor.
Bu durumda da en baştan tekrar kontrol edilme gereği ortaya çıkıyor.

Anlayışınız için teşekkürler.
.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...