Çözüldü Resme sağ tıkladığımda seçenekler aktif değil

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan cahan2010
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Öncelikle alanı tarayıp "Copy as picture" ile (resimde yerini gösterdim) alanın resmini çekip, sonra ctrl+V ile yapıştırın. Yapıştırdığınız resmi sürükleyip enini boyunu ayarlayıp çerçevenin üzerine yerleştirin. 1-2 tane yaptıktan sonra hızlanırsınız.

1.webp

Moderatörün son düzenlenenleri:
Öncelikle alanı tarayıp "Copy as picture" ile (resimde yerini gösterdim) alanın resmini çekip, sonra ctrl+V ile yapıştırın. Yapıştırdığınız resmi sürükleyip enini boyunu ayarlayıp çerçevenin üzerine yerleştirin. 1-2 tane yaptıktan sonra hızlanırsınız.

1.webp
Burda ki bahsedileni yapamadım. Office 365 te maalesef böyle bir komut yok, şöyle yapmaya çalıştım. ; Resim /kes/özel yapıştır/Resim gif seçeneği ile sayfaya yapıştırdım. resmin üzerine sağ tıklayarak en öne getir/bir arkaya gönder/arkaya gönder komutları ne yaptımsa olmadı.

Ekli dosyalar

• hatagif.webp
    hatagif.webp
    9.5 KB · Görüntüleme: 2
Merhabalar,
Alternatif olarak Yapıştırma Seçenekleri içinde Bağlı Resim Komutu da kullanabilir.
Bu şekilde sayfadaki bilgiler doldurulduğunda Resim olarak belirlenen alan üzerine de yazılmış olur.

3 numaralı mesajda paylaşmış olduğunuz dosya üzerinde aşağıdaki işlemleri yapınız.
-- N5 : O29 hücre aralığını seçip kopyalayınız.

-- Sayfada herhangi bir yerde Resimde kırmızı kutu ile işaretlediğim Bağlı Resim komutuna tıklayınız.
1622976342885.webp

-- Yapıştırdığınız bu alanı, sayfadaki diğer resmin üzerine taşıyıp boyutunu ayarlayınız.
1622976527862.webp

-- O sütununa yazdığınız kişi bilgileri, resimde gösterdiğim gibi Bağlı Resim olarak yapıştırdığınız alana belirlediğiniz biçimlendirmeler ile eklenir.
1622977031885.webp

--