Çözüldü Makro Tarih Hatası

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan xalapa
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

xalapa

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar
FORM_CITAS sayfasında eklenen tarih BD_CITAS'da farklı kaydediyor. Sorun nedir?
Ek olarak ekte bulunan resimdeki gibi M satırındaki hücrelere herhangi birine tıklanınca, satırındaki D:L hücrelerdeki değeri silmesi için ne yapmalıyım?

Ekli dosyalar

• SISTEMA DE CITAS (1).xlsm
    SISTEMA DE CITAS (1).xlsm
    338 KB · Görüntüleme: 1
  • cita4.webp
    cita4.webp
    7.7 KB · Görüntüleme: 7
  • cita5.webp
    cita5.webp
    19.2 KB · Görüntüleme: 7
Merhaba,
Sorun makro ile alakalı değil sayfada kullanılan formülle alakalı. Buradan da resimde gösterdiğiniz hücrenin sadece gün girmek için tasarlandığını sanıyorum. Asıl tarih veriniz FORM_CITAS sayfası F1 hücresinde oluşturuluyor.
Burada tasarlandığı gibi sadece gün bilgisi almak istiyorsanız FORM_CITAS sayfası F1 hücresindeki formülü şu şekilde değiştiriniz.
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

BD_CITAS sayfasının kod bölümüne aşağıdaki kodu kopyalayınız. (Çift tıklama ile çalışır)
Kod:
(7 satır)

=TARİH(CalendarYear;FORM_CITAS!B1;GÜN(FORM_CITAS!B5)) formülünü f1 hücresine kopyaladım hala daha tarih farklı kaydediliyor
Merhaba,
Sorun makro ile alakalı değil sayfada kullanılan formülle alakalı. Buradan da resimde gösterdiğiniz hücrenin sadece gün girmek için tasarlandığını sanıyorum. Asıl tarih veriniz FORM_CITAS sayfası F1 hücresinde oluşturuluyor.
Burada tasarlandığı gibi sadece gün bilgisi almak istiyorsanız FORM_CITAS sayfası F1 hücresindeki formülü şu şekilde değiştiriniz.
Kod:
(1 satır)

BD_CITAS sayfasının kod bölümüne aşağıdaki kodu kopyalayınız. (Çift tıklama ile çalışır)
Kod:
(7 satır)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...