N

Çözüldü Klasördekileri Yazdırma Sorunu

NADIRYILDIZ

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
iyi arkadaşlar.

daha önce ömer üstadın yardımcı olduğu bu çalışmam ile gelen pdf klasöründekileri yazdırınca yazdırılan pdf klasörüne aktarım yapıyordu başka zaman yeniden pdf leri yazdırmak istediğimde yazdırılanlar dışındakileri yazdırıyordu.kendi makinamda sorunsuz çalışıyor.
ancak başka bir makinada kullanmak istediğimde 20 ft varsa 3-5 tanesini yazdırıyor diğerlerinin yazdırmıyor.
makro kodunda nasıl bir sorun var makinadan makinaya değişebilirmi nasıl revize yapabiliriz

iyi çalışmalar

Ekli dosyalar

Sorun olmaması lazım ancak;
kodda 2 yerde bulunan
If Right(ara, 4) = ".pdf" Then
kısmını
If Right(ara, 4) = ".pdf" Or Right(ara, 4) = ".PDF" Then
olarak değiştirerek bir deneyin.

Hiç yazdırmasa anlarım da bazılarını yazdırıp, bazılarını yazdırmaması ilginç bir durum.
koddaki pdfyol = ... , tum = .... ve eski = .... kısımlarının doğruluğundan,
ilgili klasörlerin, kodda belirtilen dizinde olduğundan veya
bu dizinlere erişim yetkisinin varlığından emin misiniz?

Bir de kodda yer alan,
iki işlem arasındaki bekleme süresini (saniye anlamındadır) artırarak deneyin (1 sayısını diyelim 3 yapın)
Application.Wait Now() + TimeSerial(0, 0, 1)

.

@NADİR YILDIZ

Dosyada mevcut kodla çıktı alamadığınız pdf belgelerle ilgili olarak;
çıktısı alınamayan bu pdf belgeler aşağıdaki kodla A sütununa listeleniyor mu diye bir kontrol yapar mısınız?
Önce çıktı alma kodunu kullanın sonra bu işlemi yapın.

Koddaki tum = ...... kısmında belirtilen adresin, YAZDIRILACAK PDFlere at dizin adresi olduğundan emin olun.

Aradığımız şey, kullandığınız kodun çıktı alamadığı ama aşağıdaki kodun listelediği pdf olup olmadığı.

İşlemden sonra belgedeki sayfanın ve ilgili klasörün ekran görüntüsünü de paylaşırsanız iyi olur.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(9 satır)

Ömer bey günaydın

yazdırılan faturaları listeliyor
21 ft dan 7 tanesini döküyor kırmızı olanlar dökülmüş olan ft lar
siyah olanları dökmüyor
makro kodları dediğiniz gibi yaptım
son attığınız makro kodunuda denedim ft listeliyor

Ekli dosyalar

@NADİR YILDIZ

GELEN klasörünün içinde,
-- yazdırılabilen (hangisi/hangileri olduğunu belirtin)
-- ve yazdırılamayan (hangisi/hangileri olduğunu belirtin)
en az birer pdf belge olacak şekilde yeni bir RAR yüklerseniz kontrol etmeye çalışırım.

.

@NADİR YILDIZ .

-- PDF belgelerin yazdırılmaması için, PDF'yi oluşturulurken yapılmış bir kısıtlama özelliği olabilir.
Bu konuda şuna rastladım.
helpx.adobe.com

Böyle dosyayı yazdırabilmek için bir seçenek de; dosyayı, google drive 'a yükleyip dosyayı orada görüntüledikten sonra
drive ekranındaki YAZDIR düğmesi üzerinden yazdırılabilir olması lazım.
-- Ayrıca bir de aşağıdaki sayfada Win 10 için bir sorun bildirilmiş.
answers.microsoft.com

-- Son olarak bir de, mevcut kodun yerine şu kodu dener misiniz ?
(Bilgisayarımda yüklü yazıcı olmadığı gibi Acrobat programı da yüklü değil. Bu nedenle benim, deneme şansım da yok).

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(27 satır)

@NADİR YILDIZ
Ayrıca bir not.
Deneme yaparken kullandığım klasör yollarını kendi klasör yollarıyla değiştirmeyi unutmayın tabi.
tum = ...... ve oncedenyazdirilmislar = ..... satırlarında düzeltme yapmanız gerekecek.

Kod çalışınca A ve B sütununa işlemin/belgenin durumuyla ilgili bilgiler listelenir (işlem için zorunlu değil, görmek için böyle bir ekleme yaptım.)

ömer bey teşekkür ederim
bu aralar çok yoğunum o yüzden geri dönüşte sağlayamadım
evet bir tane makinada çözüme ulaştım diğer makinada yine aynı sorun başgösterdi.
tanımlama yollarına bakacağım sonucu size yazarım
iyi çalışmalar