N

Çözüldü Klasör içindeki PDF leri toplu yazdırma

NADIRYILDIZ

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
arkadaşlar merhaba
uygulanabilirliği varmı bilmiyorum ancak yapmak istediklerimi anlatayım

dökülecekler klasörünün içinde 3 adet daha klasör var
1-gelen pdf dosyaları
2-yazdırılan pdf dosyaları
3-yazdırılacak pdf dosyaları

sistemden aldığımız çok sayıda faturayı gelen pdf klasörünün içine indiriyoruz.
burada yapmak istediğim.
gelen pdf dosyalarını toplu yazdırmak istiyorum ancak aşağıdaki gibi bir yol izlemek mümkün mü
1-gelen pdf dosyasındakileri yazdırılacak pdf dosyaları klasörüne aktarmak.
ancak aktarılanları gelen pdf dosyasından silinmesini istemiyorum.burada kalacaklar

2-yazdırılacak klasöründeki pdf dosyalarını makro ile toplu olarak yazdırmak

3-yazdırılacak pdf dosyalarında yazdırılmış olanlarıda yazdırılan pdf dosyaları klasörüne aktarmak istiyorum.aktarılanların silinmesi

yani kısacası çok sayıda faturayı gelenden yazdırılacağa aktarıp yazdırmak yazdırılacaktakileri yazdırıldıktan sonra yazdırılanlar klasörüne aktarmak.gelen pdf klasöründekiler ise kalacak aktarımla birlikte silinmeyecek

teşekkürler

iyi çalışmalar

Ekli dosyalar

Çözüm
Belge ekte Sayın @NADİR YILDIZ .

Belgeyi, GELEN.... , YAZDIRILACAK..., YAZDIRILAN..... klasörlerinin içinde bulunduğu DÖKÜLECEKLER klasörüne kaydedin.
Kod GELEN klasöründe olup, YAZDIRILAN klasöründe olmayanları, yazıcıya gönderir ve bir kopyasını YAZDIRILAN dizinine kaydeder.

Koddaki;
-- pdfyol = ...... kısmının (masaüstünde gibi görsenizde Program Files dizinindeki gerçek YOL bilgisi),
-- tum = ..... kısmının (indirdiğiniz tüm PDF belgelerinin bulunduğu klasörün yol bilgisi),
-- eski = ...... kısmının (yazdırılan PDF belgelerinin bulunduğu klasörün yol bilgisi),
doğru yazıldığından emin olun.

İşlem bittiğinde ACROBAT penceresini bir kez kapatmanız gerekecek.

Oluşturulan kod aşağıda...
19 numaralı cevapta verdiğim değişiklik önerisindeki ilavenin önceliğini değiştirdim ve
13 numaralı cevapta yer alan kod ve örnek belgeyi de buna göre yeniledim.

Belgenin ve kodların son halini 13 numaralı cevapta görebilir/indirebilirsiniz.

.