Çözüldü Kapalı Dosyadan Veri Çekme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Feyzullah

Forum Yöneticisi

Yönetici
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba,
Arkadaşlar "21-22" Hafta Tablosundan Şirket bilgilerini "A" sütunu Rapor kitabında vardiya sayfasında "B" ye getirmek istiyorum. "C " sütunu Rapor kitabındaki "D"sütuna getirmek istiyorum kriter ise şirketlere göre "21-22" hafta "E" sütununda bulunan "1,2,"3" de personellerin vardiya durumlarını Rapor Kitabındaki vardiya sütunlarına getirmek istiyorum kısacası "E,F,G"sütunlarına getirmek istiyorum burdaki kriter ise personel adı ve soyadı olacak. son olarak rapor kitabındaki vardiya sayfasında bulunan "I,K"aralığında bulunan vardiya tarih aralığını "C"sütuna yazdırmak istiyorum. her vardiya değişimde aynı işlemleri yapacağım. alt alta yazmasını istiyorum. vardiya sayfası benim verilerimin toplanacağı sayfa olacak .yardımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim.

Not: Vardiya değişimlerinde haftalar değişiyor. örnek "23-24" hafta gibi"

Ekli dosyalar

• New folder (2).rar
    237.5 KB · Görüntüleme: 3
Çözüm
Bir deneyin doğru anlamışmıyım.
Eğer yanlışlık varsa vardiya sayfasında sonucun tam olarak nasıl çıkacağını anlatırsanız çözüm kolay olur.

68.webp
Merhaba o2 ve p2 hücresini tekrar şehir olaralar değiştirirmisiniz.O da olmazsa kod hata kodunun üst satırına on error resume next ekleyin o hatayı geçsin benim eklediğim kodları bir deneyin.
Gelişmiş filtrelemede sütun başlık isimleri aynı olmalı yoksa hata verir.

İlk eklediğiniz dosyadada hata veriyormuydu.Birde öğşeden sonra o dosyaya kodları ekleyeyim.Bende herşey sorunsuz çalışıyordu.Ş,Ğ,İ gibi harfler kullanmak başa bela oluyor bazen :(

Eğer dahada hata devam ederse başka kodlarla filtreleme yaptırırız hızlı bir şekilde.Ben kullanmıyorum hiç gelişmiş filterele olayını kodda.

Hocam evet oluyor.
ben daha kendi dosyama uygulamadım. sizin yapmış olduğunuz excel kitaplarında var. ilk yaptığınızda excel kitabıda hata verdi. son göndermiş olduğunuz excel kitabında hata verdi.

Hocam Vardiya sayfasını sildiğim zaman sıfırdan çekeceğim zaman hata veriyor. diğer bir hata özet kısmına eksik çekiyor. aynı zamanda vardiya sayfasına da eksik çekiyor. örnek "17-18 şirket sütunu 16 adet çekerken 13 tane çekiyor. Hocam ben vardiya sayfasına kapalı dosyadan bir yıl boyunca her vardiya değişiminde alt alta yazdıracağım amaç bir yıl boyunca hangi personel hangi vardiyada çalışmış hangi şirkette çalışmış bu bilgileride özet sayfasında raporlama yapacağım.

Mesela birinde Yücelin vardiyası 3 diğer excel kitabında 2 var.Bundan dolayı eşleşmediğinden gelmemiştir.Mobilden böyle görebildim örnek olarak.

Her iki dosyayıda bir deneyiniz.
İkinci tümünü listeliyor bana ters mantık geldi.
ilk dosyanın mantığını yinede anlatayım.
Vardiya sayfasındaki D sütunundaki isimler ve E-G aralığındaki vardiya sayılarına göre getiriyor.
Örneğin;
Vardiya sayfasında D4 de Osman var ve vardiyası(F4 deki değer) kapalı exceldekinde bu kriterlere göre getiriyor.
Vardiya sayfasında D14 de fatmavar ve vardiyası(G14 deki değer) kapalı exceldekinde bu kriterlere göre getiriyor.

Hata veren yeride kaldırdım ADO ile benzersiz verileri çağırdım anladığım vardiya sayfası O3:Q aralığına benzersiz veriler getirtmek istemişsiniz hata veren kodla sayfadan ayrılırken.

Ekli dosyalar

• New folder (5) - Tümü.rar
    271.1 KB · Görüntüleme: 3
  • New folder (5).rar
    270.2 KB · Görüntüleme: 3
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Yönetici
Forum Yöneticisi
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
35
Geri