Çözüldü Hücreye Yazılan Notları Kopyalama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lsuersoy

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba,

Bir Excel Hücresine yazılan notları kopyalamak istersek tek tek her bir notu seçerek kopyalamak çok zor bir iş, tek seferde tüm notları kopyalamanın bir yolu var mıdır ?

Teşekkürler.

Çözüm
@lsuersoy
Maalesef kodlar erişilebilir olarak cevap veremeyeceğim. Özel bir UDF - KTF (Kullanıcı Tanımlı Fonksiyon) oluşturdum.
İçerisindeki HÜCRE NOTLARInı (aslında sanırım doğrusu HÜCRE YORUMLARI) listelemek için
Uygun bir hücreye =HUCRE_NOTLARI( hücre adresi ) formülünü uygulamanız yeterlidir.
Formül sonucu 4 sütunlu, yorum adeti kadar satırlı bir TABLO şeklinde, dökülmeli, dinamik bir yapıdadır.
Dolayısıyla formüllü hücreden itibaren, sağa doğru 4 sütunun ve aşağı doğru da hücredeki NOT adeti kadar satırın boş olması gereklidir.

1670977091338.webp
Üyemizin isteğinin hücre açıklaması değil NOTlar ile ilgili olduğu anlaşıldı onda sorun yok.

Kodlamaya bakıyorum ama ben daha isteği tam olarak anlamış değilim.
İstenilen:
-- hücredeki NOT'u oluşturanın kim olduğu, oluşturma zamanı ve not metni,
-- cevap yazanların kim(ler) olduğu, cevaplama zaman(lar)ı ve cevap metni(leri)
gibi sütunlara ayrılmış bir liste midir?

Daha uzatmayım :) şu linki buraya bırakayım:
Dosya ektedir. Ben açma ve değiştirme şifrelerini Admin ile paylaşacağım, Admin de çözüm sunmak isteyenler ile paylaşabilecektir. Topicler değilde Özel mesajlardan şifre konusunda devam edilirse, daha yararlı olacaktır...Mümkün olduğu kadar sadeleştirdim. Şimdiden emeği geçen herkese teşekkürler.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Üyemizin isteğinin hücre açıklaması değil NOTlar ile ilgili olduğu anlaşıldı onda sorun yok.

Kodlamaya bakıyorum ama ben daha isteği tam olarak anlamış değilim.
İstenilen:
-- hücredeki NOT'u oluşturanın kim olduğu, oluşturma zamanı ve not metni,
-- cevap yazanların kim(ler) olduğu, cevaplama zaman(lar)ı ve cevap metni(leri)
gibi sütunlara ayrılmış bir liste midir?
Evet, güzel olur. eklenen her bir notun tüm bilgileri ayrı bir satırda tek hücre de de gelse olur.

@lsuersoy
Maalesef kodlar erişilebilir olarak cevap veremeyeceğim. Özel bir UDF - KTF (Kullanıcı Tanımlı Fonksiyon) oluşturdum.
İçerisindeki HÜCRE NOTLARInı (aslında sanırım doğrusu HÜCRE YORUMLARI) listelemek için
Uygun bir hücreye =HUCRE_NOTLARI( hücre adresi ) formülünü uygulamanız yeterlidir.
Formül sonucu 4 sütunlu, yorum adeti kadar satırlı bir TABLO şeklinde, dökülmeli, dinamik bir yapıdadır.
Dolayısıyla formüllü hücreden itibaren, sağa doğru 4 sütunun ve aşağı doğru da hücredeki NOT adeti kadar satırın boş olması gereklidir.

1670977091338.webp

Ekli dosyalar

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
35