Excel Formül Sorusu Sor

Bir Excel formülüne dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Excel Makro Sorusu Sor

Bir Excel VBA koduna dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Genel Excel Sorusu Sor

Excel'in ön sayfasındaki FORMÜL haricinde olan sorularınızı buradan sorabilirsiniz.

Çözüldü Hücre İçindeki Yazıyı Kopyalama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

myloo

Normal Üye

Excel Versiyonu
Excel 2021
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba arkadaşlar, Excel'de hücre içinde bulunan yazıyı kopyalamak için yazının olduğu hücreyi seçip kopyala diyorum ve daha sonra Chrome üzerinde bir sayfaya yapıştırmak istiyorum ancak HTML düzenleyici kısmında çalıştığım için yazıyı kopyalaması gerekirken yazıyı tablo şeklinde yapıştırıyor. Sadece yazıyı alması gerekirken neden tabloya dönüştürüyor anlamadım. Daha önce böyle bir sorunla hiç karşılaşmamıştım. Çözüm hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler herkese.

Aşağıdaki görselde hatayı daha net görebilirsiniz. Yazıyı düz metin olarak almak yerine tablo içinde alıyor kopyalarken.

QQhcff.png

Çözüm
Dediğim gibi boş txt dosyası açık kalsın kopyalayıp oraya yapıştırın ordan html sayfasına kopyalayın yada formül çubuğundan kopyalayın.. Yada excel sayfanızın sol üstünde satır ile sütunların kesişiminde üçgen işareti var ona tıklayıp biçimleri Temizleme yapıp öyle kopyalamayı deneyin

NOT: Formül çubuğundan pratikçe kopyalama da yapabilirsiniz. Şöyle ki.Hangi hücreyi kopyalayacaksanız mouse ile hücreyi seçin çift tıklamayın F2 ye basın ----> Ctrl + A ya basıp ----> Ctrl + C diyin... Html sayfasında Ctrl + V yapın el alışınca işlem hızlanır
Merhaba tek bir hücreyi kopyalıyorsanız, o hücreyi seçip kopyala yapacağınıza o hücrenin FORMÜL ÇUBUĞUNUN içindeki yazıyı seçip kopyalarak yapıştırmayı deneyin.

Merhaba tek bir hücreyi kopyalıyorsanız, o hücreyi seçip kopyala yapacağınıza o hücrenin FORMÜL ÇUBUĞUNUN içindeki yazıyı seçip kopyalarak yapıştırmayı deneyin.
Hocam tek bir hücre olmadığı için bu şekilde zaman kaybına sebep oluyor. Bu arada formül çubuğundan aldığımda yazı normal çıkıyor. Hücrede herhangi bir formül ya da biçimlendirme yok. Nedeni nedir bu durumun?

Hocam tek bir hücre olmadığı için bu şekilde zaman kaybına sebep oluyor. Bu arada formül çubuğundan aldığımda yazı normal çıkıyor. Hücrede herhangi bir formül ya da biçimlendirme yok. Nedeni nedir bu durumun?
Toplu hücreyi kopyaladığınızda biçimler de kopyalanıyor ister istemez ama formül çubuğunda kopyalayınca biçimleri almıyor.. HTML düzenleyici kısmını bilmiyorum farklı yapıştırma seçenekleri var mı yok mu ama tek tek değil de toplu yapıştırıyorsanız excelde toplu olarak hücreleri kopyalayın sonra Yeni Metin Belgesi(txt) notepad oluşturun oraya yapıştırıp sonra ordan tekrar kopyalayıp html sayfasına yapıştırmayı deneyin..

Toplu hücreyi kopyaladığınızda biçimler de kopyalanıyor ister istemez ama formül çubuğunda kopyalayınca biçimleri almıyor.. HTML düzenleyici kısmını bilmiyorum farklı yapıştırma seçenekleri var mı yok mu ama tek tek değil de toplu yapıştırıyorsanız excelde toplu olarak hücreleri kopyalayın sonra Yeni Metin Belgesi(txt) notepad oluşturun oraya yapıştırıp sonra ordan tekrar kopyalayıp html sayfasına yapıştırmayı deneyin..
Sanırım tam anlatamamışım hocam. Toplu olarak hücreleri seçmiyorum. Sadece bir hücreden ürün ismini alacağım yani işlemleri tek tek yapıyorum ancak yazı haricinde sanırım kenarlığı da alıyor. Ama biçim olarak hücreye eklenmiş herhangi bir kenarlık falan yok hücrede yani sadece düz yazı var ürün isimleri mevcut hücrelerde.

Dediğim gibi boş txt dosyası açık kalsın kopyalayıp oraya yapıştırın ordan html sayfasına kopyalayın yada formül çubuğundan kopyalayın.. Yada excel sayfanızın sol üstünde satır ile sütunların kesişiminde üçgen işareti var ona tıklayıp biçimleri Temizleme yapıp öyle kopyalamayı deneyin

NOT: Formül çubuğundan pratikçe kopyalama da yapabilirsiniz. Şöyle ki.Hangi hücreyi kopyalayacaksanız mouse ile hücreyi seçin çift tıklamayın F2 ye basın ----> Ctrl + A ya basıp ----> Ctrl + C diyin... Html sayfasında Ctrl + V yapın el alışınca işlem hızlanır

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
DMCA.com Protection Status
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
6
Geri