T

Çözüldü excel userform acces veritabanı çoklu kullanıcı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan tukayf
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

tukayf

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar değerli hocalarım. Excel userform üzerinden accesi veritabanı olarak kullanarak küçük çaplı personel programı yapmak istiyoruz. Şimdilik düşüncemiz veri kaydet ara bul getir değiştir ve sil şeklinde. Tabi gelen gün ne gösterir belli olmaz. Ne zaman böyle bir şey yapmaya çalışsak iş amacını aşıp daha komplike bir şeylere dönüyor ve proje ortada kalıyor.
Sormak istediğim şu bir zamanlar kullanmıştım excel i userform olarak kullanınca sadece form açılıyordu ve bu formu onlarca kullanıcı açıp kullanabiliyordu. Yani normal excelde olduğu gibi ikinci kullanıcı açtığı zaman salt okunur gibi bir sıkıntı olmuyordu.

Bunu nasıl sağlıyoruz.
Yanıtlar için şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Umarım gönlünüze göre olur.
Bu soruda işiniz tamamlandı ise "çözüldü" yaparsanız sevinirim.
Sitemizin Dosyalar kısmında da Excel - Access kayıt vs işlemleri için oldukça fazla örnek var, indirip incelemenizi tavsiye ederim.
Excel'de veri tutmazsanız, salt okunur açılsa bile Access'e kayıt yapılır, kapatırken "kaydedeyim/kaydetmeyim" derdiniz olmaz.
Veri kaybı da olmaz.
Ortak erişim bir klasöre her iki dosya eklenmesi yeterli olur diye düşünüyorum.

Excel'de veri tutmazsanız, salt okunur açılsa bile Access'e kayıt yapılır, kapatırken "kaydedeyim/kaydetmeyim" derdiniz olmaz.
Veri kaybı da olmaz.
Ortak erişim bir klasöre her iki dosya eklenmesi yeterli olur diye düşünüyorum.
Bugün denedim sorunsuz şekilde veri kaydedebiliyoruz. 3 kullanıcı ile denedim sorunsuz veri girişi sağlıyor. Umarım projeyi düzgün tamamlayabiliriz.

Sitemizin Dosyalar kısmında da Excel - Access kayıt vs işlemleri için oldukça fazla örnek var, indirip incelemenizi tavsiye ederim.

Çözüm
Değerli Adminim incelenecek dosya muhakkak vardır ancak her indirme için süre koymuşsunuz. :cry: bu süreyi her dosya için değil de günde 3-5 dosyadan fazlası için aktif etseniz olmaz mı? Kendi sorduğum sorunun dosyasını bile indirmeye üşeniyorum. ayrıca internet intranet gitgel yapıp duruyorum. Forumda dosyaya tıklıyorum diğer tarafa geçiyorum dönüp geldiğimde süre durmuş oluyor. Benim gibi kullanıcılar için ızdırap. Düzeltme imkanınız varsa düzeltebilirseniz müteşekkir olurum.