N

Çözüldü Başka Sayfaya Aktarırken Uyarı Verme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

NADIRYILDIZ

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2013
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Arkadaşlar merhaba
ekteki çalışmamda Portal sayfasını ZİRVE FT MÜKERRER KONTROL sayfasına aktarım yapıyorum burada sorun yok
benim istediğim portal Sayfasının F sütununda kırmızı olan Reddedildi kelimesi varsa ZİRVE FT MÜKERRER KONTROL sayfasına aktarım yapmasın RED FATURALARI AKTARMANIZ GEREKİYOR şeklinde uyarı mesajı vermesini istiyorum..
Reddedildi kelimesi yazan satırları RED FATURA AKTAR butonu ile RED FATURALAR sayfasına aktarım yapmasını istiyorum..
RED FATURALAR sayfasına aktarım yaptıktan sonra ZİRVE FT MÜKERRER KONTROL sayfasına aktarım yapsın
ancak benim için burada asıl önemli olan iki husus var;
birincisi Reddedildi kelimesi olanları direkt RED FATURALAR a aktarması aktarırken bu aktarılan satırların silinmesi
ikincisi RED FATURALAR sayfasına bu şekilde devamlı aktarım yapacağım için aktarılanların altına alt alt aktarmasını istiyorum.

Teşekkürler & İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

Çözüm
@NADIRYILDIZ
-- Sorunsuz dediğiniz AKTARMA kodu hangisiyse o kod blokunda kod isminden hemen sonra
Call REDDEDILENLER şeklinde bir satır ekleyin.
-- Uygun bir MODUL içerisine de aşağıdaki kodu ekleyin.

Böylece normal aktarma işleminden önce REDDELİEN kontrolü yapılıp,
RED FATURALAR sayfasına aktarma ve bu satırların (bütün olarak) PORTAL sayfasından silinmesi sağlanmış olur.
Sorunsuz dediğiniz aktarma işlemi bu işlemin peşinden yapılmış olur.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(7 satır)
@NADIRYILDIZ
-- Sorunsuz dediğiniz AKTARMA kodu hangisiyse o kod blokunda kod isminden hemen sonra
Call REDDEDILENLER şeklinde bir satır ekleyin.
-- Uygun bir MODUL içerisine de aşağıdaki kodu ekleyin.

Böylece normal aktarma işleminden önce REDDELİEN kontrolü yapılıp,
RED FATURALAR sayfasına aktarma ve bu satırların (bütün olarak) PORTAL sayfasından silinmesi sağlanmış olur.
Sorunsuz dediğiniz aktarma işlemi bu işlemin peşinden yapılmış olur.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(14 satır)

Çözüm
Ömer bey teşekkür ederim
işlem şu şekilde ilerliyor
ZiRVE FT MÜKERRER KONTROL AKTAR( mavi buton) Butonuyla başka sayfaya aktarım yapıyorum
Eğer F sütununda REDDEDİLDİ varsa bu butona bastığımda RED FATURALARI AKTARMANIZ GEREKİYOR şeklinde uyarı mesajı çıkması istiyorum
Bu REDDEDİLDİ geçen satırları RED FATURALAR sayfasına aktarırken REDDEDİLDİ yazan satıları silmesini istiyorum.
RED FATURALAR sayfasında da alt alt aktarım yapılmasını istiyorum
siz zaten REDDEDİLDİ olanları benim istediğim gibi RED FATURALAR sayfasına alt alta aktarım yaparak silinmesini sağlayan kodu göndermişsiniz
burada eksik olan ilk işlem yani;
ZiRVE FT MÜKERRER KONTROL AKTAR( mavi buton) bastığımda RED FATURALARI AKTARMANIZ GEREKİYOR mesajı çıkmasını istiyorum.
bu REDDEDİLDİ geçen ft lar RED FATURALAR sayfasına aktarılmadan ZiRVE FT MÜKERRER KONTROL AKTAR( mavi buton) işlemi gerçekleştirmesin

Call REDDEDILENLER şeklinde bir satır ekleyin. demiştiniz
burayı bulamadım

Teşekkürler iyi çalışmalar

Ekli dosyalar

Bence UYARI işlemine gerek yok.
REDDELEN varsa AKTARILDIKTAN sonra kalanlar diğer sayfa aktarılırsa mesele kalmaz.

Private Sub CommandButton3_Click() kodunda
Dim S1 As Workshe.....
satırının üstüne Call REDDEDILENLER şeklinde bir satır eklerseniz itenilen gerçekleşir.

Yani RED FATURALARA AKTAR şeklinde sadece o işleme yönelik bir düğmeye gerek yok.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...