Excel Otomatik Toplama​

Excel Otomatik Toplama isimli bu basit dosyayı, başlangıç düzey Excel kullanıcılara referans olması amacıyla hazırlayıp, ekliyorum.

Bir kullanıcının Excel'de toplama yaparken, satır arttıkça toplam aldığı hücreye gidip, burada yazılı olan [style=background-color:#132e57 !important; border-radius:.25em; color:#ffffff; display:inline-block; margin-bottom:10px; margin-right:4px; padding:0 5px 0 5px]=A1+A2+A3[/style] şeklindeki formülün en son kısmına F2 yapıp, [style=background-color:#132e57 !important; border-radius:.25em; color:#ffffff; display:inline-block; margin-bottom:10px; margin-right:4px; padding:0 5px 0 5px]+A4[/style] yaptığını gördüm. Kendisine, "10.000 satır eklemen gerekirse ne yapacaksın?" dediğimde, küçük bir suskunluk yaşandı.

Bunu yazmamın sebebi; eğer bilgisayarınızda Excel açıksa, biraz beyni zorlamaya çalışın. "Ben bunu böyle tek tek yazıyorum ama, kolay yöntemi yok mu?" şeklinde geçen bir düşünce, emin olun Excel'de karşılık bulacaktır.

Excel'in TOPLA formülünü kullanarak bir satırdaki verilerin tamamını otomatik olarak toplayabilirsiniz.

TOPLA Formülü kullanmanıza rağmen, eklediğiniz yeni rakamlar toplama yansımıyorsa aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekmektedir.

1. Şerit Menü -> Dosya -> Seçenekler tıklıyoruz.

2. Açılan pencereden aşağıdaki resimde göreceğiniz alanı aktif ediyoruz.

/assets/images/editor/image-20200907101458-1.png


Faydalı olması temennisiyle.

Bu Dosyada Kullanılan Excel Özellikleri​

Yazar
ExcelDepo
İndirilme
5
Görüntüleme
2,320
İlk Yayınlama
Son Güncelleme

Derecelendirmeler

5.00 Oylama 1 İnceleme

Son incelemeler

Emeğinize sağlık.
Geri
Üst