M

Çözüldü Userform kullanarak çizelgeye veri ekleme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mertatakan3838

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Değerli forum üyeleri Yakıt isimli çalışmamda userform üzerinde iki adet textbox bir adette combobox bulunmaktadır. Yapmak istediğim textboxlara ilgili verileri girip bu verilerin hangi seçenek altına kaydedileceğini comboboxtan seçip çizelgenin son dolu satırının altına sıra numarası vererek kaydetmek. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

Değerli forum üyeleri Yakıt isimli çalışmamda userform üzerinde iki adet textbox bir adette combobox bulunmaktadır. Yapmak istediğim textboxlara ilgili verileri girip bu verilerin hangi seçenek altına kaydedileceğini comboboxtan seçip çizelgenin son dolu satırının altına sıra numarası vererek kaydetmek. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
A işletme ile B işletme ikisi bir sayfada değilde ayrı sayfada yapılırsa daha güzel olur bence çünkü karışır alt alta olmuş veri girdikçe karışır ayrı sayfada olsunmu ? yine tek form ile giriş yapacaksınız

Sayın @mertatakan_3838 .

UserForm'un kod bölümüne yapıştırın.
Dikkat edeceğiniz noktalar:
-- İki işletme satırları arasındaki **** şeklindeki A sütunu hücre içeriğini silin,
-- Koddaki Combobox AddItem satırlarındaki işletme adlarını birebir sayfadaki gibi yazdığınızdan emin olun.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(26 satır)

Dikkat edilecek bir hususu yazmayı unutmuşum.
İşletme ADLARINI A sütunu hücrelerine alıp sağa doğru birkaç hücreyi birleştirmiştim ben.
Ya sizde öyle yapın ve kod olduğu gibi kalsın, ya da işletme isimleri hangi sütunda ise y.[A:A] kısmını o sütun adıyla değiştirin.

.

Dikkat edilecek bir hususu yazmayı unutmuşum.
İşletme ADLARINI A sütunu hücrelerine alıp sağa doğru birkaç hücreyi birleştirmiştim ben.
Ya sizde öyle yapın ve kod olduğu gibi kalsın, ya da işletme isimleri hangi sütunda ise y.[A:A] kısmını o sütun adıyla değiştirin.

.
Ömer hocam bu liste başka birimden bu formatta geldiği için ben liste üzerinde oynama yapamıyorum. Ayrıca bu listeyle bağlantılı başka makrolarda kullanıyorum. Değişiklik olması halinde onlarda da değişikliğe gitmem gerekecek. dediğiniz gibi gibi İŞLETME isimlerinin yazılı olduğu C sütunu olduğu için dediğiniz kısmı y.[C:C] yaptım makro hata vermedi ancak işlemde yapmadı

Bilgisayara geçince bakarım ama
For s = bas To .... kısmını For s = bas+1 To .... olarak değiştirip deneyin.
Ömer hocam dediğinizi yaptım A İşletme kısmına kayıt yaptım olması gerektiği gibi işlemi yaptı. B işletme için kayıt oluşturup kaydet dediğimde onuda A işletmenin altına kaydetti. B işletme kısmının sorunuda çözülürse istediğim gibi olacak

Kodda sadece TextBox2="" yerine iki kez Textbox1="" yazmışım.
Kodu, yukarıa belirttiğim gibi düzenledim (bas = .... kısmında y.[A:A] yerine y.[B:B] yazdım, For s = bas .... yerine For s = bas .... yazdım.
Dikkat edilecek nokta diye belirttiğim A6 hücresindeki **** değerini sildim.

Başka da bir sorun görmüyorum. Belgeyi deneyin.

.

Ekli dosyalar

Kodda sadece TextBox2="" yerine iki kez Textbox1="" yazmışım.
Kodu, yukarıa belirttiğim gibi düzenledim (bas = .... kısmında y.[A:A] yerine y.[B:B] yazdım, For s = bas .... yerine For s = bas .... yazdım.
Dikkat edilecek nokta diye belirttiğim A6 hücresindeki **** değerini sildim.

Başka da bir sorun görmüyorum. Belgeyi deneyin.

.
Ömer hocam çok teşekkür ederim Allah razı olsun istediğim gibi çalıştı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...