M

Çözüldü Üçlü Vardiya Düzeni Nasıl Oluşturulur

Mehmet2321

Yıllık Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
elimde 3 lü vardiya düzeni var bunu daha dinamik bir hale getirmek istiyorum yardımcı olurmusunuz. hafta tatilleri sabit her ay yaptığımda o günlerin renklenmesini de istiyorum. yardımcı olursanı çok sevinirim.

Ekli dosyalar

Merhaba @Mehmet2321,

1 Kısmı için E6-AI8 Aralığını mouse ile seçin koşullu biçimlendirme formülü olarak PAZAR için =HAFTANINGÜNÜ(E$5)=1
2 Kısmı için E10-AI12 Aralığını mouse ile seçin koşullu biçimlendirme formülü olarak CUMARTESİ için =HAFTANINGÜNÜ(E$5)=7
3 Kısmı için E14-AI16 Aralığını mouse ile seçin koşullu biçimlendirme formülü olarak CUMA için =HAFTANINGÜNÜ(E$5)=6
şeklinde renklendirme seçerek dinamikleştirebilirsiniz.

Merhaba @Mehmet2321,

1 Kısmı için E6-AI8 Aralığını mouse ile seçin koşullu biçimlendirme formülü olarak PAZAR için =HAFTANINGÜNÜ(E$5)=1
2 Kısmı için E10-AI12 Aralığını mouse ile seçin koşullu biçimlendirme formülü olarak CUMARTESİ için =HAFTANINGÜNÜ(E$5)=7
3 Kısmı için E14-AI16 Aralığını mouse ile seçin koşullu biçimlendirme formülü olarak CUMA için =HAFTANINGÜNÜ(E$5)=6
şeklinde renklendirme seçerek dinamikleştirebilirsiniz.
YAPMAYA ÇALIŞTIM AMA OLMADI YADA BEN BECEREMEDİM...

Dosyanıza ilk 3 kısıma koşullu biçimlendirme uyguladım fotodaki gibi diğer alanları yapabilirisiniz. dosyanız ektedir. İnceleyiniz.

Adsız2.webp

Ekli dosyalar

Moderatörün son düzenlenenleri:
Rica ederim. Bir de forum kuralları gereği yazılarınızın tamamını Büyük Harflerle yazmazsanız çok daha iyi olur. İyi çalışmalar dilerim.