Çözüldü Sütunlara Ayrılmış CSV Olarak Kaydetme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Excel Versiyonu
Excel 2021
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Arkadaşlar merhabalar.
İşçi puantaj tablosunun olduğu bir excel dosyası var. Bu dosyada belirli bir hücre aralığını (AY7:BB506) bir butona bağlanan makro ile sütunlara ayırılan csv dosyası olarak (Virgülle ayrılmış csv olmayacak. Yüklenecek sistem kabul etmiyor.) kaydetmek istiyorum. Örnek dosya ekte. Yardımcı olabilecek bir arkadaş varsa mutlu olurum.
Not: Dosya boyutu büyük olduğu için ekran görüntüsü yükledim. Dosya boyutunu bir türlü küçültemedim.
İyi akşamlar.

Ekran görüntüsü 2023-11-06 210130.webp

Çözüm
@Malitogan

Şu kodu kullanabilirsiniz.

Açıklamalar:
-- CSV belge oluşturulurken, veriler sağ taraftaki AY:BB sütunlarından değil (bu alana lüzum yok),
asıl veri alanı olan B sütunu ve AU:AW sütunlarından, 3'er satırlık ritimle alınır.
-- CSV belgenin isimlendirilmesi koddaki şu satırda yapılır.
csv_ismi = "DSS " & UCase(Format([D6], "mmmm yy") & " ÇALIŞMA0")
DSS + D6 hücresindeki tarihin EKİM 2023 olarak biçimlendirilmiş hali + ÇALIŞMA0
-- CSV belge, excel belgesinin bulunduğu dizine kaydedilir.

VBA:
You must log in to view content
(6 satır)
Site yöneticilerimizin bu tür sorunlara çözüm üretebilmesi için dosyanızı ya da küçültülmüş bir örneğini eklemeniz elzemdir desek hata olmaz. Bu şekilde resim ile zor...

@admin
Haklısınız. Dosya büyük olduğu için yükleyemedim. Tüm biçimlendirmeleri vs. kaldırmama rağmen boyutu da küçülmedi. Asıl dosyaya benzer örnek bir dosya yükledim. Asıl aktarmak istediğim hücre aralığı Puantaj sayfasındaki (AY7:BB506) aralığı. Örnek dosyada AY7:BB16 arasına göre örnek yapabilirsek uyarlayabiliriz daha sonra.

Ekli dosyalar

@Malitogan

Elinizde mevcut ve belirttiğiniz özelliklere sahip, sorunsuz bir CSV dosyasını görmek gerekir.
Benim bildiğim CSV (Comma Separated Values) "virgülle ayrılmış değerler" anlamına gelir ve bu belge excel programıyla açıldığında sütunlara ayrılmış olarak görüntülenir.

Bakalım elinizdeki örnek dosya nasıl bir şeymiş.
Örnek CSV dosyayı RAR ile sıkıştırarak siteye yükleyebiliyorsunuz diye biliyorum.

Örnek bir CSV,
EXCEL ile açıldığında ve NOT DEFTERİyle açıldığında şöyle görünür.

1699312991750.webp

Sorun yok, eklediğiniz dosyanın durumu,
bundan önceki mesajımdaki dosyada olduğu gibi.

Şu konu sayfasındaki kodu kullanabilirsiniz.

@Malitogan

Şu kodu kullanabilirsiniz.

Açıklamalar:
-- CSV belge oluşturulurken, veriler sağ taraftaki AY:BB sütunlarından değil (bu alana lüzum yok),
asıl veri alanı olan B sütunu ve AU:AW sütunlarından, 3'er satırlık ritimle alınır.
-- CSV belgenin isimlendirilmesi koddaki şu satırda yapılır.
csv_ismi = "DSS " & UCase(Format([D6], "mmmm yy") & " ÇALIŞMA0")
DSS + D6 hücresindeki tarihin EKİM 2023 olarak biçimlendirilmiş hali + ÇALIŞMA0
-- CSV belge, excel belgesinin bulunduğu dizine kaydedilir.

VBA:
You must log in to view content
(15 satır)

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...