Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

teyadih

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba arkadaşlar. Tüm bilgisayarlarımızda microsoft olmadığı için pek makro kullanmıyorum. Ancak bizi çok büyük bir dertten kurtaracak personel albümü için kullandığımız makro ile ilgili talebime ilişkin örnek klasörü ekte gönderiyorum. Makro kullanmadığım için umarım anlatabilmişimdir, Teşekkür ederim

Ekli dosyalar

Çözüm
İlgili sayfaların zoom oranlarıyla ilgili bir sıkıntı ihtimaline karşılık,
dosyadaki kodu aşağıdakiyle değiştirerek bir kez daha deneyin isterseniz.

CPP:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(16 satır)
Tekrar merhaba Sayın @teyadih .

Açıklamaya resim ekleme kodunu silmedim, hücreye resim ekleme ve hücrelerdeki resimleri silme makroları ekledim.
Resimleri silme kodunu kullanmanız şart değil (zaten resim ekleme işlemi sırasında varsa önce önceki resimler siliniyor),
ben denemeler sırasında kullanmak üzere hazırlamıştım.

Hücreye resim ekleme kodu, Giriş ve Liste sayfasının dışındaki sayfalarda
F1 hücresi dolu ise (açıklamaya resim işleminde olduğu gibi) işlem yapar.
Fotoğraflar, ilgili hücrenin en x boy oranına göre ölçeklendirilir, ilgili hücrelere ortalanarak ve dosya boyutunun
şişmemesi bakımından sıkıştırılarak hücrelere yerleştirilir.
Benim emektar bilgisayarımda 800'e yakın fotoğraf 25-30 saniye arasında hücrelere yerleştirildi.

.

Ekli dosyalar

Merhaba sayın Baran gönderdiğiniz dosyayı denedim. Makroları çalıştır dediğimde resim 1 deki uyarıyı veriyor, uygula dediğimde resimleri ekliyor ancak resim 2 de görüldüğü üzere hem ilgili alanlara atmıyor, hemde resim formatını büyük veriyor. Bakabilir misiniz size zahmet

Ekli dosyalar

• Resim 1.webp
    Resim 1.webp
    86.2 KB · Görüntüleme: 15
  • Resim 2.webp
    Resim 2.webp
    33.2 KB · Görüntüleme: 15
Dosyayı kaydedip yeniden açtığımda düzeldi sayın Baran. Sadece benim gönderdiğim örnekte çerçeveye sığdırılan Ad.Kom sayfasındaki 4.ve 5.resimleri çerçeve sığdırmamış

İlgili sayfaların zoom oranlarıyla ilgili bir sıkıntı ihtimaline karşılık,
dosyadaki kodu aşağıdakiyle değiştirerek bir kez daha deneyin isterseniz.

CPP:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(72 satır)

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...