Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

YasarPiskin

Yıllık Forum Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Personel icra takiblerini yapmaya çalıştığım bu çalışma B sütununa Ad Soyad girilip çift tıklandığında o isme ait personel kartı oluşturuyor ve tekrar tıklandığına personel katına giriş yapıyor. Burada yapmak istediğim;

Birinci şey personel kartlarında içerisinde bulunduğumuz cari aya ait ödeme var ise D sütununa getirmek. (Örneğin a ve b personellerinin OCAK 2023 ödemesine baktığımızda 2.125,00 ödemeleri var, bunu D sütununda görmek.)

İkinci şey ise personel kartları açılınca başka excel çalışmasına gidilip tekrar bu çalışmaya gelindiğinde kartlar gizleniyor. Bunun için ThisWorkbook sayfasındaki mevcut kodun iyileştirilmesi hususunda yardımlarınızı rica ediyorum.

Ekli dosyalar

• Resim_1.webp
    Resim_1.webp
    112.5 KB · Görüntüleme: 27
  • Kitap_101.xlsb
    Kitap_101.xlsb
    223.2 KB · Görüntüleme: 7
Çözüm
Demek ki mevcut kodlarda küçük de olsa başka yerlerde de değişiklik yapmışım ve cevap metnini yazarken belirtmemişim.
En iyisi belgenizi ileteyim. Bu belgede istediğiniz gerçekleşiyor.
@YasarPiskin

1) Cari aya ait ödeme var ise D sütununa getirmek:
Bunun için şu formülü D5 hücresine uygulayıp aşağı doğru kopyalayın.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

2) Sayfaların gizlenmesi:
-- ThisWorkbook bölümündeki Workbook_Activate kodunda da On Error Resime Next satırının üstüne
If Sheets("STAFF").[A1] = 1 Then Exit Sub
şeklinde bir satır ekleyin.
-- ThisWorkbook bölümündeki Workbook_SheetChange kodunda da If ActiveSheet.Name = "STAFF"..... satırının üstüne
On Error Resume Next
şeklinde bir satır ekleyin.
-- ThisWorkbook bölümünde en üste aşağıdaki kodları yapıştırın,

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(7 satır)

Son olarak çalışmayı kaydedip kapatıp açılınca sayfaların gizli gelmesi (açık kalıyor) sadece sayfalar açık iken başka excel çalışmasına gidilip tekrar bu çalışmaya gelindiğinde sayfaların gizlenmesini engellenmesi hususunda yardımlarınızı rica ediyorum.

Ekli dosyalar

Demek ki mevcut kodlarda küçük de olsa başka yerlerde de değişiklik yapmışım ve cevap metnini yazarken belirtmemişim.
En iyisi belgenizi ileteyim. Bu belgede istediğiniz gerçekleşiyor.

Ekli dosyalar

Çözüm
Yeni eklediğim personelleri personel listesinde göremiyorum (Resim_101). Sanırım bunda dolayıdır ki çalışmayı kapatıp açtığımda yeni eklenen personel kartları gizlenmiyor. Bu hususta yardımlarınızı bekliyorum.

Ekli dosyalar

• Resim_101.webp
    Resim_101.webp
    54.3 KB · Görüntüleme: 9
  • Kitap_101.xlsb
    Kitap_101.xlsb
    324.2 KB · Görüntüleme: 8
Sn. @YasarPiskin
Eklediğiniz ekran görüntüsündeki şey personel listesi DEĞİL, GİZLİ durumdaki SAYFALAR.

Her neyse;
ThisWorkbook bölümündeki Private Sub Workbook_Deactivate kod blokunu silip,
Private Sub Workbook_Activate kod blokunda
End Sub satırının üstüne Sheets("STAFF").[A1] = 1 şeklinde bir satır ekleyip, belgeyi kaydederek kapatıp tekrar açın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...