B

Çözüldü Personel Genel Bilgi Kayıt Formu Oluşturma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bilal

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Arkadaşlar Merhaba;

Şirketimizde çalışan personelimizin kayıtlarını hem Excel' de hem de Bordro programında tutmaya çalışıyorum. Bordro programından ziyade Excel'i daha aktif kullanıyorum. bunun içinde kendi çabalarımla bir dosya yapmaya çalıştım. Ancak yeterli bilgim olmadığı için ber yerden sonra takıldım.

hazırlamış olduğum Örnek dosyayı ekliyorum.

Dosyayı kullanılabilecek duruma getirebilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

İlginiz ve Yardımlarınıza minnettarım.

İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

Haklısınız Cesur Bey;

Atlamışım.

Yapmaya çalıştığım şey,
Userform ile dosyayı açtığımda gelecek olan kutucuklara personelimin bilgilerini girip ikinci sayfada liste şeklinde oluşmasını sağlamak.

ilginiz için çok teşekkür ederim.

iyi çalışmalar

Sayın Cesur Bey öncelikle emeğiniz için çok teşekkür ederim.
gönderdiğiniz dosya istediğim gibi olmuştur. Ancak
yine kendim Personel Bilgi sayfasında bazı sütunlara formül koymak istediğimde Ana sayfadan bilgi girişi yaptığımda formül koyduğum hücreler boş geliyor.

örneğin; "Durum" sütununa Çıkış tarihi boşsa "FAAL" tarih varsa "ÇIKIŞ" yazması için (=EĞER(E650<=0;"FAAL";"ÇIKIŞ") ) bu formülü,
"Yaş" sütununa Doğum Tarihi sütununda bilgi girişi yapıldığında mevcut yaş bilgisi gelmesi için =EĞER(J649="";0;(BUGÜN()-J649)/365) bu formülü,
"Hesap No" sütununa kendimin elle vermiş olduğum takip numarasının da otomatik olarak takip eden numara gelmesi için de tc kimlik numarası girildiyse hesap no ya takip eden numarayı ver diye =EĞER(A649<>"";SATIR(AA648);"")+4 formülü,
"Personel No" sütununa da kendimin elle vermiş olduğum takip numarasının da otomatik olarak takip eden numara gelmesi için de tc kimlik numarası girildiyse hesap no ya takip eden numarayı ver diye =EĞER(A649<>"";SATIR(AA648);"")+4 formülünü yaptım. Ama dediğim gibi Ana Sayfa' dan bilgi girişi yaptığım zaman bu hücre boş kaydediyor.

Bu hücrelere Ana Sayfa' dan bilgi girişi yaptığımda yazılan formüller gereği söz konusu bilgilerin gelmesi için nasıl bir yol izlememi tavsiye edersiniz?

ayrıca bir de söz konusu dosyayı her açtığımda direk "Ana Sayfa" nın gelmesini nasıl yapabilirim acaba?

İlginiz ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

İyi çalışmalar

Not : Örnek Dosya ektedir.

Ekli dosyalar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...