B

Çözüldü Pdf kaydet ve sayfaları email gönder

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Believing
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Believing

Yıllık Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Sayın Uzman arkadaşlar,

Aşağıdaki alıntı olan kod ile aktif sayfayı ".pdf" formatında e-mail gönderiyorum.
Aktif sayfa yerine "LICENSE", "TEMPLATE", "PARAMETRE", "SETTINGS" sayfaları hariç, diğer sayfaları tek bir pdf dosyası olarak göndermek istiyorum.
Outlook'a eklenecek PDF dosyası ismini, çalışma kitabı ismi ile "SETTINGS" isimli sayfanın "H3" hücresi birleştirilerek gönderilmelidir.(Örnek; "E-Mail Gönder-01.04.2021")
Yukarıda belirttiğim koşulları sağlamak için mevcut kodu nasıl revize etmeliyim.
Benim için çok değerli olan yardımlarınızı rica ederim.

Saygılarımla.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(63 satır)

Sayın Uzman arkadaşlar,

Ekteki örnek çalışmada ilk mesajda istenenlerden bazılarını yapabildim.
Eksik kalan senaryoları tamamlamak için yardımlarınızı rica ediyorum.
Aktif sayfa yerine "LICENSE", "TEMPLATE", "PARAMETRE", "SETTINGS" sayfaları hariç, diğer sayfaları tek bir pdf dosyası olarak gönderilmelidir.
"SETTINGS" sayfasının "H23", "H25", "H31" hücrelerinde metinleri alt alta sıralanmsını sağlamak için mevcut kodları nasıl revize etmeliyim.

Saygılarımla.

Ekli dosyalar

Sayın Uzman arkadaşlar,

Konu aktif olup, henüz kendi uğraşlarım neticesinde herhangi bir sonuca ulaşamadım.
Benim için çok değerli olan yardımlarınızı rica ederim.

Saygılarımla.

Sayın Ömer bey,
Örnek belgenizi incelemedim.
Aşağıdaki konu sayfasında Sayın @AhmetRasim 'in verdiği 23 numaralı cevaptaki kod aradığınız sorunun cevabı sanıyorum.
İlgili cevap metnine de bakarsanız, PDF yapılırken hariç tutulacak sayfa isimlerinin koda nasıl dahil edieceği de belirtilmiş.
İncelersiniz.

Sayın Ömer bey,

Maalesef müsbet bir neticeye ulaşamadım.
Sadece dijital imzamı görselleri ile eklemeyi sağlayabildim
".HTMLBody = Range("H23") & .HTMLBody"
Aşağıda kalan iki senaryoyu çözemedim.
Tüm sayfalar yerine "LICENSE", "TEMPLATE", "PARAMETRE", "SETTINGS" isimli sayfaları hariç, diğer sayfaları tek bir pdf dosyası olarak gönderilmelidir.
"SETTINGS" sayfasının "H23", "H25", "H31" hücrelerinde metinleri alt alta sıralanmasını sağlamak için mevcut kodları nasıl revize etmeliyim.
Benim için çok kıymetli olan yardımlarınızı rica ediyorum.

Saygılarımla.

Bilgisayarımda OUTLLOOK kullanılmadığı için deneme şansım yok.

Tahmin üzerine yazıyorum.
-- HTMLBODY: Kırmızı renklendirdiğiniz satırdan önce, ilgili hücrelerin içeriği olan metinleri aralara satırbaşı karakteri ekleyerek birleştirip mesaj = .... şeklinde bir değişkene alsanız ve HtmlBody satırını da HtmlBody = mesaj şeklinde yazmayı,
-- PDF'de yer almayacak sayfaları kodun en başında GİZLİ hale getirseniz (sadece e-postayla gönderilecek safalar görünür halde kalsa) ve Activesheet.ExportAsFixedFormat Typ..... yerine Activeworkbook.ExportAsFixedFormat Typ......... şeklinde işlem yapmayı ve PDF satırından sonra da gizlenen sayfaları tekrar görünür hale getirecek kod satırları eklemeyi,
dener misiniz?

Sayın Ömer bey,

Ellerinize ve emeğinize sağlık oldukça güzel olmuş. Ayrıca eski kodları silmeden yaptığınız çalışma benim için çok öğretici olmuştur.
ALLAH sizden ve sevdiklerinizden razı olsun.
Hakkınızı helal ediniz lütfen.
Ramazan ayının sizlere hayırlar getirmesini dilerim.

Saygılarımla,

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...