Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

fledermaus

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
İngilizce
Merhaba,

Öncesinde bunu konuyu çözüldü olarak işaretlemiştim ancak tekrar bir problemle karşılaştım.

Her yolu denedim ama her seferinde başka bir durum ortaya çıkıyor. Bir saati düzeltsem bu sefer başka birinde toplama yada çıkarma işlemlerinde hatalar meydana geliyor.

Ekte yapıştırma yaptığım ve üzerinde çalışmış olduğum dosyayı (book2) diğer ekte ise verileri kopyalamış olduğum ve bir programdan excel olarak indirilen asıl problemli dosyayı paylaştım.

Ayrıca üzerinde çalışmış olduğum (book2) dosyasının birinci sayfasında geçen özet tabloda bundan dolayı hatalı çıkıyor.

Yardımcı olabilecek birileri varsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Syg,

Ekli dosyalar

Çözüm
Benim dosyayı paylaşırken "konudan bağımsız olarak" dememin nedeni şuydu: ben yatığınız hesaplama - formüllere bakmadım. Amacım VERİ KAYNAĞINI düzgün hale getirmekti. Bu sağlandı mı bilmiyorum.
Gönderdiğiniz son dosyadaki "####" şeklinde dönen formül sonuçlarının nedeni hesaplama yapılan saatlerden birinin ertesi güne ait olmasından kaynaklanıyor.
Örnek vermek gerekirse :
W13 hücresinde Q13 - P13 işlemi var yani 00:06 - 23:50. Bu durumda farklı bir formül gerekiyor.
Eğer TÜM sıkıntı bu ise ona göre formül düzenlenir. Yapılan hesaplamalara siz hakim olduğunuz için gerekli kontrolü siz yapın. Dediğim gibi kalan TEK sorun buysa ,çözümü ona göre sağlarız.

1688591091771.webp
Merhaba,

Book2 Sheet2 P sütunu için

=MOD(N8-M8;1)

Book2 Sheet2 Q sütunu için

=MOD(M8-L8;1)+MOD(N8-M8;1)+MOD(O8-N8;1)

Şeklinde çözdüm. Ancak benim anlayamadığım İlgili sütunlarda dip toplam almak istediğimde neden

toplam almıyor. Açıklayabilecek biri var mıdır ?

Syg,

Benim dosyayı paylaşırken "konudan bağımsız olarak" dememin nedeni şuydu: ben yatığınız hesaplama - formüllere bakmadım. Amacım VERİ KAYNAĞINI düzgün hale getirmekti. Bu sağlandı mı bilmiyorum.
Gönderdiğiniz son dosyadaki "####" şeklinde dönen formül sonuçlarının nedeni hesaplama yapılan saatlerden birinin ertesi güne ait olmasından kaynaklanıyor.
Örnek vermek gerekirse :
W13 hücresinde Q13 - P13 işlemi var yani 00:06 - 23:50. Bu durumda farklı bir formül gerekiyor.
Eğer TÜM sıkıntı bu ise ona göre formül düzenlenir. Yapılan hesaplamalara siz hakim olduğunuz için gerekli kontrolü siz yapın. Dediğim gibi kalan TEK sorun buysa ,çözümü ona göre sağlarız.

1688591091771.webp

Çözüm
Örnek vermek gerekirse :
Merhaba,
Evet şu anda tek sıkıntı
Hatası ve sonrasında dip toplamlarının saat olarak alınamaması. #### hatasını hücrelerde mod kullanarak çözüyorum ancak dip toplamları hatalı çıkıyor. Hata nerede çözemedim açıkçası.

Syg,

Merhaba,
Sadece bu kaldıysa ve MOD işlevi ile de çözülmediyse;
Dosyayı sadeleştirip veri tablosununun ve sizin formullerinizin olduğu şekle getirip, paylaşın lütfen.
Ben veya diğer arkadaşlarım daha hızlı çözüm sağlayabiliriz.
Teşekkürler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...