Açılır Listede Arama Özelliği Olması

Çözüldü Açılır Listede Arama Özelliği Olması

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan theorder
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

theorder

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar,
Veri doğrulama ile açılır listeyi yaptım lakin kayıt sayfasında Firmalar sütununa firmalarda olan bir veri girişi yazınca onun altında açılmasını isitıyorum.
*Makrolu ve ya makrosuz yardımlarınıza talibim.

1647671283296.webp

İyi Çalışmalar dilerim

Ekli dosyalar

Moderatörün son düzenlenenleri:
veri sayfanıza yeni bir firma ekleyince, KAYIT sayfasındaki açılırdamı gözükmesini istiyorsunuz tam anlamadım? Aramaysa alttaki dosyayı inceleyiniz
Evet öyle.

Veri sekmesine giriş devamlı olacaktır. kayıt sayfasında her satır için açılır listeyi çoğaltacağım. Kayıt sayfasında hücreye "ka" yazdığımda sadece katalan ı açsın istiyorum.

"verdiğiniz dosyada ad tanımla ve orada ki formül ü anlayamadım

Excel 365 kullanıcısı olsaydınız, bu iş için ilave bir kod vs ihtiyacınız olmadan üstesinden gelebilirdiniz. Arama Özelliği Olan Açılır Listeler Oluşturma | Excel Depo linkinden videoyu izleyebilirsiniz.

Hücredeki Açılan Listede Filtreleme Yapma | Excel Depo linkindeki dosya sanırım işinizi görecektir.

Şirkette 2013 , evde 2019 Gönlümde olan ise 365 :)

Verdiğiniz linktekini uyarlamya çalıştım hücreleri değişirerek ama olmadı malesef ki :(

Gönlünüzden geçene kavuşmanız temennisiyle.
Ben de 365'te olan özellik olması nedeniyle hiç bir şey yapmasam da bu davranış gerçekleştiği için formülde olası bir hata var mı kısmını deneyimleyemedim.
Ama sanırım olması lazım, deneyiniz bakalım.

Ekli dosyalar