Çözüldü textboxtaki değeri başka bir textboxa getirme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

berkbaba

Normal Üye

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmalısınız.
(3 satır)

Textbox94 de yer alan yıl durumunu TextBox112' ye almak istiyorum.
Commandbutton' a ekledim olmadı
Initalize kısmına aldım olmadı
Ne yapmam lazım?

Ekli dosyalar

• intibak.xlsm
    87 KB · Görüntüleme: 5
Textbox94 deki değer string tarih formatın da almazsın ama sayı olarak alabilirsin.
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmalısınız.
(3 satır)

Belgenizi ve userformu kullanma tarzınızı bilemiyorum.
Gördüğüm (olması gereken nedir bilemiyorum); PAYDA Textoxu'na veri yazıldığında hesaplamalar yapılıp
hem TextBox94 hem de TextBox112'ye veri sorunsuz geliyor (gelen veri zaten tarih değil, YIL verisi) durumda.

"ME" içinde bulunduğu ana nesyeye başvurur. Userform1.TextBox94.Text anlamında olur. Sayfa modulunde kullandığında da sayfa adının yerine geçer.
Sheets("Sayfa1").Range("A1") = "ExcelDestek" yerine aşağıdaki gibi kullanılabilir. Umarım anlatabilmişimdir.
Me.Range("A1") = "ExcelDestek"

Ömer abi
Üst öğrenim tamamlama, SGK hizmetini saydırma, Geçmiş hizmeti saydırma gibi işlemleri yapabileceğim intibak formu hazırlamaya çalışıyorum.
İntibak hesaplamasında ki modülleri örnek dosyalar ile foruma sundum ve cevabını aldım. Sağ olun. Şimdi de bunları birleştirerek tek dosya haline getirmek istiyorum. İl Milli Eğitime soruyorum, onların söylediklerinin doğrultusunda hazırlamaya çalışıyorum. Foruma soruyorum cevabını alıyorum. Dosyama entegre ediyorum.

Feyzullah abi
Textbox105' e veri girince aşağıda renkli olan kısımda hata veriyor. Bakabilir misiniz?
dosyadaki kodu aynen aldım, dosyaya uyarladım ama hata verdi.
Sub bul()
With Sheets("Tablo")
For s = 4 To 38
If Val(Me.TextBox112.Text) = .Cells(2, s) Then sut = s
Next s
For a = 2 To .Range("A" & Rows.Count).End(xlUp).Row
If Me.ComboBox9.Value = .Cells(a, 1) Then Me.TextBox113.Text = .Cells(a, sut)
Next
End With
End Sub

Ayrıca "me" olayını anlattığınız için teşekkür ederim. Çoğu kodda gördüm ama kimse anlatmamıştı.

Feyzullah abi
Textbox105' e veri girince aşağıda renkli olan kısımda hata veriyor. Bakabilir misiniz?
dosyadaki kodu aynen aldım, dosyaya uyarladım ama hata verdi.
Sub bul()
With Sheets("Tablo")
For s = 4 To 38
If Val(Me.TextBox112.Text) = .Cells(2, s) Then sut = s
Next s
For a = 2 To .Range("A" & Rows.Count).End(xlUp).Row
If Me.ComboBox9.Value = .Cells(a, 1) Then Me.TextBox113.Text = .Cells(a, sut)
Next
End With
End Sub

Ayrıca "me" olayını anlattığınız için teşekkür ederim. Çoğu kodda gördüm ama kimse anlatmamıştı.
1.Mesajdaki dosyada eski kodlar vardı, üstteki kodlar ile değiştirdim ve bende hata vermedi bu kodlar. Me.TextBox112.Text değeri boş olursa hata verir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Türkiye
Konu Bilgi
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
8