Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

FIlose

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2021
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Herkese Merhaba,

Geçici vergi hesaplayan bir KGV makro dosyam var. Verileri ayrı bir dosya olan MİZAN dosyasından alıyor. Yılda dört defa hesaplama yapılıyor. Firmalara göre hesaplanan KAR veya ZARAR ile ORTALAMA oranını GV ARŞİV sayfasına aktaracak.

Diğer dönem geldiğinde saklanan değerleri C4 hücresindeki firma adına göre GV ARŞİV sayfasından alarak GV sayfasının D60:BE63 aralığına yazacak.

Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Not: Örnek belgelerde gerçek firma isimleri olduğu düşünüldüğünden, örnek belgeleri kaldırdım. @Ömer BARAN . 09.05.2023 03:53.

Çözüm
Herkese Merhaba,

Geçici vergi hesaplayan bir KGV makro dosyam var. Verileri ayrı bir dosya olan MİZAN dosyasından alıyor. Yılda dört defa hesaplama yapılıyor. Firmalara göre hesaplanan KAR veya ZARAR ile ORTALAMA oranını GV ARŞİV sayfasına aktaracak.

Diğer dönem geldiğinde saklanan değerleri C4 hücresindeki firma adına göre GV ARŞİV sayfasından alarak GV sayfasının D60:BE63 aralığına yazacak.

Not: Örnek belgelerde gerçek firma isimleri olduğu düşünüldüğünden, örnek belgeleri kaldırdım. @Ömer BARAN . 09.05.2023 03:53.
Merhaba,
GV ARŞİV bölümündeki 2-3 adet firma ismi vardı gerçek değildi. Aşağıya doğru firma isimleri daha sonra...
Herkese Merhaba,

Merhaba,
GV ARŞİV bölümündeki 2-3 adet firma ismi vardı gerçek değildi. Aşağıya doğru firma isimleri daha sonra ilave edilecekler diye boş bıraktım.

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...