NADIRYILDIZ

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2013
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Arkadaşlar merhaba

KDV KONTROL Sayfasında zirve ft listesi ve mükellef ft listesi var.

B sütunundaki ft numaralarını J sütunundaki ft numaraları ile koşullu biçimlendirmeyle aynı olanları kırmızı ile renklendiriyorum. farklı olanlar ve hiç olmayanlar renksiz

yine E sütunundaki KDV tutarlarını M sütunundaki kdv tutarları ile koşullu biçimlendirmeyle aynı olanları lacivert ile renklendiriyorum. farklı olanlar ve hiç olmayanlar renksiz

B ve J sütunundaki renksiz olanları filtreleyerek ayrı ayrı üstteki 2 adet mavi butonla FT FARKLARI sayfasına aktarıyorum..

E ve M sütunundaki renksiz olanları filtreleyerek ayrı ayrı üstteki 2 adet sarı butonla KDV FARKLARI sayfasına aktarıyorum.

Yani kısacası renksizleri filtreleyip 4 defa sayfalara aktarım yapıyorum

Benim istediğim bunları tek bir butonda aktarması

B ve J sütunundaki Renksiz olanları FT FARKLARI sayfasına sayfada örneği var

E ve M sütunundaki Renksiz olanları KDV FARKLARI sayfasına sayfada örneği var

Ekli dosyalar

Çözüm
Ben de diyorum ki:
düğmeleri hangi sırayla kullanıyorsanız ona göre;
ilk düğmenin kodunun sonuna,
işlem sırasına göre diğer düğmelerin her biri için 1'er satır Call ..... satırı ekleyin.

Böylece ilk düğmeye tıkladığınızda diğer düğmelerdeki kodlar da çalışacaktır.
Sayfadaki ilk düğme dışındaki düğmeleri de silebilirsiniz (silinen düğmelere ait VBA tarafındaki kodlar kalacak tabi).
Kodlarda da gereksiz tekrarlanan MSGBOX satırlarını etkisiz hale getirirsiniz veya silersiniz.
@NADIRYILDIZ

Belgenizi incelemedim.
Mevcut iki DÜĞME ile işlemleriniz sorunsuz gerçekleşiyorsa;
İlk düğmeye ait kod blokunda End Sub satırının üstüne
aşağıdaki gibi, ikinci düğmeye ait kodu çalıştırmak üzere bir satır eklerseniz
ilk düğmeye tıkladığınızda, ikinci düğmeye ait kod da çalışacaktır.
NOT: sayfa ismini ve düğme adını VBA ekranından doğru yazıldığından emin olun.

Call Application.Run("Sayfa3.CommandButton4_Click")

Üstad dediğiniz yaptım tamam oluyor teşekkürler

ama asıl benim istediğim
B J ve E M sütunlarındaki renksiz olanları tek bir butonla aşağıdaki gibi aktarım yapması

KDV KONTROL sayfasındaki
B sütunundaki ft numaralarından Renksiz olanları FT FARKLARI sayfası A6 dan G sütununa kadar aktarım
J sütunundaki ft numaralarından Renksiz olanları FT FARKLARI sayfası I6 dan N sütununa kadar aktarım

E sütunundaki ft numaralarından Renksiz olanları KDV FARKLARIı sayfası B6 dan G sütununa kadar aktarım
J sütunundaki ft numaralarından Renksiz olanları KDV FARKLARI sayfası J6 dan O sütununa kadar aktarım

şeklinde aktarım yapmasını ve bunları tek bir butonla yapmasını istiyorum

ben KDV KONTROL sayfasında bunları filtreleyip 4 butonla tek tek aktarmak zorunda kaldığımdan
tek bir butonla bunların hepsini bir seferde yapmak istiyorum

teşekkürler

Ben de diyorum ki:
düğmeleri hangi sırayla kullanıyorsanız ona göre;
ilk düğmenin kodunun sonuna,
işlem sırasına göre diğer düğmelerin her biri için 1'er satır Call ..... satırı ekleyin.

Böylece ilk düğmeye tıkladığınızda diğer düğmelerdeki kodlar da çalışacaktır.
Sayfadaki ilk düğme dışındaki düğmeleri de silebilirsiniz (silinen düğmelere ait VBA tarafındaki kodlar kalacak tabi).
Kodlarda da gereksiz tekrarlanan MSGBOX satırlarını etkisiz hale getirirsiniz veya silersiniz.

Çözüm