S

Çözüldü Kişilere ait bilgileri getirme

SilinenUye8231

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba hayırlı günler.

Ekte gönderdiğim excel dosyamın 1.sayfasında isimler bulunuyor, 2.sayfasında da bu şahısların ülkeye giriş ve çıkış tarihleri mevcut.

Yapmak istediğim 1.sayfadaki isimlerdeki I2 hücresinden seçtiğim ismi GETİR butonuna bastığımda bu şahsı 2.sayfadan bulup, o tarihteki giriş veya çıkışına göre aynı tarih aralığındakileri 3.sayfaya getirmek istiyorum.

Satır sayım çok fazla olduğu için elle kontrol çok zor oluyor.

Yardımcı olur musunuz?

Ekli dosyalar

Sayın @SilinenUye8231 .

Örnek belgenizde Sayfa2'deki ADI SOYADI sütunundaki XXX değerleri sorun yaratır gibi görünüyor.
XXX'ler kendinden önceki isim anlamına mı geliyor? Gerçek belgenizde adı soyadı sütunundakidurum tam olarak nedir?
Gerçek belgenizde bunların yerinde denden işareti mi vardır?

Sayfa1'de olup, Sayfa2'de olmayan veya tersi Sayfa1'de olmayıp, Sayfa2'de olan isim var mıdır?
.

Sayın Ömer Bey, ilgili şahsın bulunduğu sütundaki ADI SOYADI kısmındaki XXX ler başka şahısların isimleri.

Yapmak istediğim 1.sayfadaki I2 hücresinden seçtiğim ismi GETİR butonuna bastığımda bu şahsı 2.sayfada F sütununda bulup, o tarihteki giriş veya çıkışına göre aynı tarih aralığındakileri 3.sayfaya getirmek istiyorum.

Yani yapmak istediğim ismi yazılı şahıs kimlerle birlikte ona bakmak istiyorum.

Sayfa1'in kod bölümüne yapıştırıp isim seçimini yenileyin (düğmeye gerek yok) .
İlle de düğme kullanacaksanız, WorkSheet_Change kodunu silip düğmeyle aşağıdaki kodu ilişkilendirin.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(42 satır)

Sayın Ömer Bey valla süper olmuş, ellerinize sağlık, koda küçük bir eklenti daha olursa daha da süper olacak.

Sayfa 3 e şahsa ait bilgileri aktardığında farklı veri arasına boşluk atabilir mi?

Hatta bir de keyfe keder (görünüme yönelik) işlem ekleyelim.
Alana kenarlık ve veri grupları itibariyle koşullu biçimlendirme işlemi yapılsın.

Koddaki MsgBox satırını silip, yerine aşağıdaki kod satırlarını ekleyin.

NOT: Kod ilavesi 4 no'lu cevaba dahil edildi.

.

Sayın Ömer Bey, çok teşekkür ediyorum, süper oldu valla, ellerinize sağlık.

Sizi yordum kusura bakmayın, veri bitimindeki boşluklar renksiz olsa olur mu?

Ekran Alıntısı.webp

Moderatörün son düzenlenenleri:
Sayın Ömer Bey, örnekteki kodlar hatasız şekilde çalışıyor.

Kendi orijinal dosyamdaki bilgileri örneğe yapıştırıp bilgileri getirmeye çalıştığımda, aşağıdaki kodu sarıya boyuyor.

If snc(1, aa) <> "" Then

Bilgisayara geçtiğimde bakarım ancak şimdilik belirttiğiniz satırın üstüne On Error Resume Next diye bir satır ekleyin.
Hata durumunun hangi seçenekte oluştuğunu bilmeden bir şey diyemiyorum.
Bu nedenle kritere uyan veri, sonuçta oluşacak liste hangi durumdayken hata oluştuğunu görmek lazım.

Belgeniz ekte @SilinenUye8231
Seçilen isim bulunur. İsmin bulunduğu satırdan başlayarak,
veri doğrulama listesinde mevcut bir isme rastlayıncaya kadarki kayıtlar,
aralarda birer satır boşluk olacak şekilde ve farklı renklendirme uygulanarak gruplar halinde Sayfa3'e aktarılır.

.

Ekli dosyalar

Sayın Ömer Bey, ellerinize sağlık çok teşekkür ediyorum, veriler eksik geliyor.

Örneğin, NEWSHA KAR bu isme ait bilgileri getir dediğimde, bu şahsa ait bilgiler 2.sayfadaki verilerin hepsini 3.sayfaya aktarması yani aşağıdaki gibi olması gerekiyor. Verinin sarı renkli olması için işaretlemedim, bu şahsa ait olduğu belli olduğunu göstermek için işaretledim.

Ekran Alıntısı.webp

Moderatörün son düzenlenenleri: