Çözüldü Kesirli Değerin Yüzdesini Hesaplayıp Üzerine Ekleme

Akif59

Yıllık Forum Üyesi

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba
Tablo 1 değerlerini El ile yada kopyalarak oluşturuyorum
Taplo 1 i bire bir Tablo2 Ye Aktararak AV17 AV116 BO17 BO 116 arasındaki her bir hüçredeki değerin AM Sütunununda veri doğrula ile seçtiğim başlığın karşısındaki % değerini bularak üzerine eklemek istiyorum

Ekli dosyalar

• ÖLÇÜ TABLOSU ÖRNEK.xls
    166 KB · Görüntüleme: 10
Çözüm
@Akif59

Ekteki belgeyi deneyin, bence tamam.

Veri doğrulama kaynağı alan ve veri doğrulama formülleri güncellendi.
Kullanılan kodlar aşağıda gösterildi.

1) Sayfa kodları:

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmalısınız.
(11 satır)
@Akif59

Ekteki belgeyi deneyin, bence tamam.

Veri doğrulama kaynağı alan ve veri doğrulama formülleri güncellendi.
Kullanılan kodlar aşağıda gösterildi.

1) Sayfa kodları:

VBA:
(14 satır)

2) Module 1'de değişen ve eklenen kod:

VBA:
(43 satır)

Merhaba Sayın BARAN Einize sağlık çok güzel olmuş.

Tabloların her ikisindede ( INÇ ) Çevir (CM) Çevir butonlarım vardı. bu butonları kullanarak
O17 AH116 arasında benim girdiğim değerleri
AV17 BO116 arasında Hesaplama Sonrası oluşan değerleri bu butonları kullanarak
değerler CM ise INÇ e Çevirmek İstiyorum çevirdikten sonra başka bir buton ile B son dolu satıra kadar Sütun olarak Aktif tablonun 16 satır son dolu sütuna kadar PDF Çıktısını almak isiyorum.

değerler INÇ ise CM e Çevirmek İstiyorum çevirdikten sonra başka bir buton ile AJ son dolu satıra kadar Sütun olarak Aktif tablonun 16 satır son dolu sütuna kadar PDF Çıktısını almak isiyorum.

Müşterilerimiz ürün konrolüne geldiğinde bazıları inç olarak bazıları cm olarak çıktı isiyor.

Ekli dosyalar

• ÖLÇÜ TABLOSU.xlsm
    73.3 KB · Görüntüleme: 1
@Akif59
Bence bu konu açılış mesajında belirtilen hususla ilgili olarak çözüme ulaştı sanıyorum.
Çözüm sağlayan cevabın sağındaki ONAY İŞARETİne tıklarsınız.

Sadece merakımdan ve kontrol bakımından soruyorum; AQ sütunundaki değerler ORAN değil DEĞER değil mi?
Ben kodlamayı formülünüze göre DEĞER olarak dikkate almıştım.

Başka forumdaşların da işine yaraması ve ARAMA MOTORlarının sayfalarımızı indexlemesi bakımından, diğer hususlar olan;
-- İnch ten Cm ye ve Cm den Inch e çevirme işlemi için yeni bir konu açmanızda (son belgeyi örnek belge olarak ekleyin),
-- PDF kaydetme işlemi için de ayrı bir konu açmanızda (son belgeyi örnek belge olarak ekleyin)
yarar var.
NOT: BRN isimli sayfayı silin, ben unutmuşum, bir işlevi yok, kontrol için kullanmıştım.

.

@Akif59
Bence bu konu açılış mesajında belirtilen hususla ilgili olarak çözüme ulaştı sanıyorum.
Çözüm sağlayan cevabın sağındaki ONAY İŞARETİne tıklarsınız.

Sadece merakımdan ve kontrol bakımından soruyorum; AQ sütunundaki değerler ORAN değil DEĞER değil mi?
Ben kodlamayı formülünüze göre DEĞER olarak dikkate almıştım.

Başka forumdaşların da işine yaraması ve ARAMA MOTORlarının sayfalarımızı indexlemesi bakımından, diğer hususlar olan;
-- İnch ten Cm ye ve Cm den Inch e çevirme işlemi için yeni bir konu açmanızda (son belgeyi örnek belge olarak ekleyin),
-- PDF kaydetme işlemi için de ayrı bir konu açmanızda (son belgeyi örnek belge olarak ekleyin)
yarar var.
NOT: BRN isimli sayfayı silin, ben unutmuşum, bir işlevi yok, kontrol için kullanmıştım.

.
Sayın BARAN AQ sutununudan ekleme yapmamın sebebi ilk tabloda değişik nedenlerden ötürü bazı satırlardaki verileri eksik yada fazla giriyoruz
örnegin tablo1 de 17 satırı 1 cm eksik girdim
bu eksiği taplo2 de AQ sütununda belirtiyorum hesaplamaya onuda dahil etmesi için

Diğer hususlar için yeni konu açağım

Konuyu başlatan
Yıllık Forum Üyesi
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
22
Geri