H

Çözüldü İki Ayrı Formülü Birbirine Bağlama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

handebasak

Normal Üye
Merhabalar, 2 sorum var.
1) Ekteki excel tablosunda Data Sayfasında H ve I sütunlarında MBUL(Arama!$D$2;@Data!$D:$D;1) komutunda @ işareti olmadan D: D işlemini yaptığımda TAŞMA hatası veriyor, @ koyduğumda sorun çözülüyor. Fakat izlediğim videoda o işarete gerek duyulmadan seçilebiliyordu D: D sütunu ve sorun olmuyordu. Bunun sebebini merak ediyorum.
2)Asıl sorunum bu. Data sayfasında K sütununa H ve I sütunundaki formülleri VE ile bağlayarak iki sütunda da sayı varsa Doğru demesini istedim. Fakat o bana ikisinden birinde sayı varsa Doğru diyor. Bunu bir türlü halledemedim.
Çok teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

Taşma hatası dediğiniz ne?
İkinci sorunuz da ise neden uzun formül kullanıyorsunuz. Aşağıdaki formül işinizi görecektir. K3 hücresine yazıp aşağıya doğru çekebilirsiniz.
VE(ESAYIYSA(H3);ESAYIYSA(I3))

Merhaba Hande hanım,

Forumumuza hoşgeldiniz, ilk sorunuzu dosyanızı incelemeden yanıtlamak isterim.
Excel 365 versiyonlarında artık tamamen dinamik yapıda bir sisteme dönmüş bulunmaktadır.
Bunun en basit anlaşılır işlevi, eğer bir formül ürettiği sonuçta, aşağı ya da yana doğru kayıt buluyorsa, önünde bir veri yoksa tamamını listelemektedir.
Bu davranış eski nesil (Düşeyara, Yatayara, Bul, Ara vs) formüller içinde geçerlidir.

Eğer bu dvranışın önüne geçmek istiyorsanız, yani otomatik olarak tüm listeyi değilde, sadece 1 sonucu versin istiyorsanız; o zaman formülün başına @ işareti koymanız gerekir.

Sizin sorunuzun cevabı burada yatmaktadır.

Bu işlemler ile ilgili hazırladığım epey içerik var ve incelemek isterseniz, ta%C5%9Fma kelimesine ait sonuçlar | Arama | Excel Depo adresine tıklamanız yeterli olacaktır.

Diğer hususlara da, fırsatım dahilinde dosyanızı inceleyip destek olmayı ümi ediyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...