Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

YasarPiskin

Yıllık Forum Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
E Sütunundaki iş tanımlarında "DEMİR" içerenlerin B sütunundaki karşılığı olan saatlerin toplamın alınması hususunda yardımlarınızı rica ediyorum. Sonucu 300 olması gerek.

Ekli dosyalar

Çözüm
Aşağıdaki formülü herhangi bir hücreye yazdıktan sonra hücre formatını genel olarak ayarlayarak deneyiniz.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)
Aşağıdaki formülü herhangi bir hücreye yazdıktan sonra hücre formatını genel olarak ayarlayarak deneyiniz.

Kod:
(1 satır)

Çözüm
Mehmet Bey , mümkünse aynı işlevi Excel 365 harici versiyon için yazabilir misiniz?
Eski versiyon kullanmadığım için nasıl sonuç döndereceğini bilemiyorum ama yine de aşağıdaki gibi dizi formülü olarak (ctrl+Shift+Enter) deneyin.. Formülü hücreye girdikten sonra hücre biçimini Genele çevirin..

Kod:
(1 satır)

Eski versiyon kullanmadığım için nasıl sonuç döndereceğini bilemiyorum ama yine de aşağıdaki gibi dizi formülü olarak (ctrl+Shift+Enter) deneyin.. Formülü hücreye girdikten sonra hücre biçimini Genele çevirin..

Kod:
(1 satır)
Mehmet Bey Çok teşekkür ederim.
Siz yazarken Toplama Fonksiyonu ve Küçük(eğer( fonksiyonları ile yapmaya çalışıyordum... Toplama fonksiyonu bonus oldu.
Acaba küçük(eğer ile de toplanabilir mi? iki fonksiyon sitemini karşılaştırmaya çalışacağım. Mümkünse...

Rica ederim. toplama işlevi yerine küçük(eğer işlevi de aynı mantık ile yapılabilir..
Kod:
(1 satır)
yerine ----->
Kod:
(1 satır)
kullanılması daha dinamik hale getirir.

Kod:
(1 satır)

Alternatif olsun (formül uygulanan hücrenin biçimi GENEL) .

Kod:
(1 satır)

Ömer hocam Aslında tam ETOPLA ve TOPLA.ÇARPIM ile pratikçe yazılabilir diyecektim ki siz yazmışsınız :) Bu da topla.çarpım alternatifi olarak kalsın.

Kod:
(1 satır)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...