Soru Hüçre değerini isim olarak kullanıp farklı kaydet

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Akif59
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Akif59

Yıllık Forum Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba
Örnek dosyada yeni kalıp butonu ile bir çok sayfa ekleyerek işlemler yapıyrum işlemler sonlandığında.
Dosyayı E7 E8 E10 Hüçre değerlerini sırasıyla birleştirip isim olarak kullanarak ağda bir klasöre xlsm formatında kaydetmek istiyorum
Masa üstünde tuttuğum asıl dosyayı kapatıp açtığımda eklenen sayfaların ve yapılan işlemlerin hiçbir şekilde kayıtlı kalmasını istemiyorum
yada eklenen sayfa ve yapılan işlemlerin bir butonla çalışak bir kod ile temizlemek istiyorum
çözüm için yardım rica ediyorum

Ekli dosyalar

Merhaba @Akif59 .

Açılış mesajındaki şu kısmı netleştirmeniz lazım.
Örnek dosyada yeni kalıp butonu ile bir çok sayfa ekleyerek işlemler yapıyorum işlemler sonlandığında.
Dosyayı E7 E8 E10 Hüçre değerlerini sırasıyla birleştirip isim olarak kullanarak ağda bir klasöre xlsm formatında kaydetmek istiyorum

Sizin tıklayacağınız bir düğmeyle ilişkilendirilecek makro koduyla belgenin kopyasının oluşturulmasını mı istiyorsunuz yoksa,
işlemlerin sonlandığını, artık belgenin kopyasının hazırlanması gerektiğini makro kodlarının algılamasını mı bekliyorsunuz?

Örneğin E7-E8-E10 hücrelerinin dolu/boş durumunun ve
dosya isimlendirmede kullanılamayacak özel karakterler içerip içermediğine dair bir kontrol yapılacak mıdır?

Merhaba @Akif59 .

Açılış mesajındaki şu kısmı netleştirmeniz lazım.
Örnek dosyada yeni kalıp butonu ile bir çok sayfa ekleyerek işlemler yapıyorum işlemler sonlandığında.

Sizin tıklayacağınız bir düğmeyle ilişkilendirilecek makro koduyla belgenin kopyasının oluşturulmasını mı istiyorsunuz yoksa,
işlemlerin sonlandığını, artık belgenin kopyasının hazırlanması gerektiğini makro kodlarının algılamasını mı bekliyorsunuz?

Örneğin E7-E8-E10 hücrelerinin dolu/boş durumunun ve
dosya isimlendirmede kullanılamayacak özel karakterler içerip içermediğine dair bir kontrol yapılacak mıdır?
Merhaba sayın @Ömer BARAN
Eklenen sayfalar yapılan işlemler sonrası dolu dosyayı sadece ağda bir klosöre E7 E8 E10 hüçre değerlerini ard arda ekleyerek isim olarak kullanıp xlsm formatında kaydetmek istiyorum
Asıl dosya masaüstüne sürekli boş kalması gerekiyor eklediğim sayfalar yaptığım işlemler asıl dosyaya hiç bir zaman kaydolmasın

Sanırım ifade edemedim.
Masaüstüne kayıt zamanı; sizin, sayfaya ekleyeceğiniz yeni bir düğmeye tıklama zamanı mı yoksa
dosyadaki işlemlerin/değerlerin vs durumuna göre farklı kaydetme zamanının geldiğini makro kodları mı tespit edecek?

Sanırım ifade edemedim.
Masaüstüne kayıt zamanı; sizin, sayfaya ekleyeceğiniz yeni bir düğmeye tıklama zamanı mı yoksa
dosyadaki işlemlerin/değerlerin vs durumuna göre farklı kaydetme zamanının geldiğini makro kodları mı tespit edecek?
Sayın BARAN
Masa üstünde sürekli duran dosyada hiç kayıt yapmıyorum işlemlerim bittiğinde dosyayayı E7 E8 E10 hüçre değerleri isim olarak kullanıp ağda bir klasörde saklamak isitiyorum sadece masa üstündeki dosya ben her açtığımda bana boş gelsin

Sayın BARAN
Masa üstünde sürekli duran dosyada hiç kayıt yapmıyorum işlemlerim bittiğinde dosyayayı E7 E8 E10 hüçre değerleri isim olarak kullanıp ağda bir klasörde saklamak isitiyorum sadece masa üstündeki dosya ben her açtığımda bana boş gelsin
hatta dosyanın kendi içinde bunu yapan bir kod var sakla butonuna bağlı bu kod dosyayı doldurup işlemler bittiğinde ağda bir klasöre kayıt yapıyor
benim sorunum dosyayı yeni hesaplamar için tekrar açtığımda bir önceki işlemler eklenen sayfalar kayıtlı kalıyor. silmek temizlemek zorunda kalıyorum

O zaman açılışta yapılacak şu kontrol ile ismi Veri Giriş olmayan sayfalar sildirilebilir.
Kodu ThisWorkbook (BuÇalışmaKitabı) bölümüne yapıştırın, belgeyi kaydedip patanı ve tekrar açın.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(10 satır)

O zaman açılışta yapılacak şu kontrol ile ismi Veri Giriş olmayan sayfalar sildirilebilir.
Kodu ThisWorkbook (BuÇalışmaKitabı) bölümüne yapıştırın, belgeyi kaydedip patanı ve tekrar açın.

VBA:
(10 satır)

Kod:
(16 satır)
Application.ScreenUpdating = 1
End Sub[/CODE]
Sayın @Ömer BARAN
Elinize sağlık bu kod işimi görüyor farlı bir bakış açısı açılışta sayfaları sildirmek bunu kullanacağım

fakat merak ediyorum benim farklı kaydet için kullandığım kodun neresinde hata var ki ben dosyayı hiç kaydetmediğim halde hem ağda istediğim kopyayı oluşturup hem de asıl dosyaya kayıt yapıyor.