Çözüldü Formüllü Sayfada Özel Sıralama Yapamama

mcexrem

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar üstadlar,

Dosyamın PERSONEL_LİSTESİ sayfasında Personel İsim Soyismine göre Özel Sıralama yapmak istiyorum ama Personel Sıralamasını seçtiğimde sadece sıra numaralarının yeri değişiyor ancak personeli alfabetik sıralamıyor. Yardımcı olabilir misiniz?

Ekli dosyalar

Allah CC razı olsun bu işlem de tamam.

kodu çalıştırdığımda BES_TAHSİLAT sayfası E sütunundaki verileri #DEĞER şeklinde veriyor.
C, D, E, G ve H sütunlarının verileri sabit olduğu için B sütununun satırında veri yoksa Koşullu biçimlendirme ile verileri beyaz hale getiriyorum.

Yani bu sütunların verilerinin silinmemesini ve değişiklik yapmaması için kodu düzeltebilir miyiz?

merhabalar,

Bugün yeni bordro yükledim hata verdi.
Yeni bordro ve Güncel dosyamı yüklüyorum.
Yardımcı olabilir misiniz?

1644414433771.webp

Ekli dosyalar

Moderatörün son düzenlenenleri:
Son cevabımda hataen, 23 numaralı mesajda kırmızı renklendirdiğim satırları silmişim.
Her neyse, en iyisi tüm kodu vereyim. Kodun nihai şekli şöyle olacak.

VBA:
You must log in to view
(90 satır)

Merhabalar üstadım,

Bu talebim ile çalışma sayfamı mümkünse tamamlamak istiyorum.
PERSONEL LISTESI sayfası, M sütunundaki sadece HALK yazan personellerin IBAN numarasının son sekiz hanesini HALKBANK sayfasının G sütununa TC Kimlik numarasına göre yapıştırmasını talep ediyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

BORDRO sayfasından veriler ilgili sayfalara aktarılmadan önce ilk işlem olarak;
PERSONEL_LİSTESİ A-P sütun aralığı, BES_GIRIS sayfası A-O sütun aralığı ile BES_TAHSİLAT sayfası A-H sütun aralığında
mevcut tüm veriler siliniyor, sonra BORDRO sayfasındaki bilgilere göre bu sayfalar dolduruluyor.

BORDRO sayfasında da ne HALK ne IBAN bilgisi vs göremiyorum.

BORDRO sayfasından veriler ilgili sayfalara aktarılmadan önce ilk işlem olarak;
PERSONEL_LİSTESİ A-P sütun aralığı, BES_GIRIS sayfası A-O sütun aralığı ile BES_TAHSİLAT sayfası A-H sütun aralığında
mevcut tüm veriler siliniyor, sonra BORDRO sayfasındaki bilgilere göre bu sayfalar dolduruluyor.

BORDRO sayfasında da ne HALK ne IBAN bilgisi vs göremiyorum.
bir yanlış anlama var galiba.

Doldurma işleminden sonra verileri Personel Listesi sayfasından alacaktır.

Sanırım bir iletişim sorunu var.

Önceki mesajımda da belirttiğim gibi mevcut makro çalıştırıldığında,
PERSONEL_LİSTESİ sayfasında mevcut eski verilerin tümü ( M sütunu dahil A : P sütun aralığı ) silinip,
BORDRO sayfasındaki bilgilere göre doldurulmakta (makronun M sütununa yazdığı bir veri yok.)
Yani PERSONEL_LİSTESİ sayfası M sütunu tamamen boş oluyor.

Sanırım bir iletişim sorunu var.

Önceki mesajımda da belirttiğim gibi mevcut makro çalıştırıldığında,
PERSONEL_LİSTESİ sayfasında mevcut eski verilerin tümü ( M sütunu dahil A : P sütun aralığı ) silinip,
BORDRO sayfasındaki bilgilere göre doldurulmakta (makronun M sütununa yazdığı bir veri yok.)
Yani PERSONEL_LİSTESİ sayfası M sütunu tamamen boş oluyor.
Nasıl ayırabilirim diye düşünüyorum ama durum bu şekilde olunca çözüm bulamadım. Nasıl yapabilirim acaba siz daha iyi bilirsiniz?

BORDRO sayfasında banka ile ilgili bir bilgi olmadığına göre;
banka - kişi (tercihen TC Kimlik Numarası) bağlantısının kurulacağı bir listeniz olmalıdır.
PERSONEL_LİSTESİ sayfasında listelenen kişiler için bu listeden yararlanılabilir.

Demek istediğim şu elinizde (belgede ayrı bir sayfada);
ilgili ayın ücret bordrosunda ismi olsun/olmasın, hangi ayda işe girmiş / çıkmış olursa olsun tüm personelin,
adı soyadı/TC Kimlik Numarası gibi özlük bilgileriyle, bu kişilerin ücretlerinin hangi banka üzerinden
ödendiğine/ödeneceğine dair (IBAN vs) bilgiler varsa,

BORDRO sayfasından LİSTE sayfasına ve BES sayfalarına aktarma yapıldığı gibi,
personele ait banka bilgisi de o sayfadan alınıp istenilen sayfaya(lara)/sütun(lar)a yazdırılabilir.

Böyle bir bilgi elinizde varsa; belgenin son halini örnek belge olarak ekleyerek, uygun bir başlıkla yeni bir konu açarsanız sevinirim.
Zira bu konu sayfasındaki listeleme ve alfabetik sıralama işlemi çözülmüş durumda.

Demek istediğim şu elinizde (belgede ayrı bir sayfada);
ilgili ayın ücret bordrosunda ismi olsun/olmasın, hangi ayda işe girmiş / çıkmış olursa olsun tüm personelin,
adı soyadı/TC Kimlik Numarası gibi özlük bilgileriyle, bu kişilerin ücretlerinin hangi banka üzerinden
ödendiğine/ödeneceğine dair (IBAN vs) bilgiler varsa,

BORDRO sayfasından LİSTE sayfasına ve BES sayfalarına aktarma yapıldığı gibi,
personele ait banka bilgisi de o sayfadan alınıp istenilen sayfaya(lara)/sütun(lar)a yazdırılabilir.

Böyle bir bilgi elinizde varsa; belgenin son halini örnek belge olarak ekleyerek, uygun bir başlıkla yeni bir konu açarsanız sevinirim.
Zira bu konu sayfasındaki listeleme ve alfabetik sıralama işlemi çözülmüş durumda.
tavsiyenize istinaden bu aydan itibaren belgeme yeni sayfa ekleyip yeni personelleri ve çıkış yapanları TÜM PERSONEL sayfasından takip edeceğim.

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Formül Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
40