Çözüldü Farklı sayfadan veri çekme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tukayf

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Değerli hocalarım List sayfası "J" sütununa göre personeli "İsim Listesi" sayfasına çekiyoruz. Bu sayfaya çekerken aynı ile gidenler aynı sorumlu ile gidiyorsa "İsim Listesi" B sütununa birim sıra numarası veriyoruz. Aynı il ve aynı sorumluysa 1 den başlayarak numara veriyoruz. Numara verme olayında o ilde sabit olan personeli 1 den başlatmak yerine o ile giden sorumlu amirin personelinin en altına listelesin ve sıra no devam etsin istiyoruz.
Diğer sayfalar için de yardıma ihtiyacım var ancak öncelikle bu problemi çözmek istiyorum. Yardımlar için teşekkürler.

Ekli dosyalar

Tekrar merhaba.

Yeni belgede; (önceki kod cevabımı, önceki eklediğim belgeyi silerek belgeyi son haliyle bu cevaba ekleyeyim dedim) ;
-- belge kullanılırken uygulanacak filtrelerin, işlem sonrasında eski haline getirilmesine yönelik ekleme (Sayın @Selman Beyefendiye teşekkürler).
-- hızlı olması gereken kodun neden yavaş olabileceğine bakarken Liste isimli sayfada mevcut çok sayıda metin kutusu/şekil
olduğunu fark ettim ve koda bunları silmeye yönelik ekleme,
-- bazı küçük kod ve sayfa düzenlemeleri
mevcuttur.
Belgenin son halini indirerek kullanabilirsiniz.
.

Ekli dosyalar

Bu sefer tamam hocam tam istediğimiz gibi. List sayfasındaki filtrede arama için kullandığımız textboxları sildi ama onları da kullanmaktan vazgeçtik. Çok teşekkürler zihninize sağlık.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
24