Excel Formül Sorusu Sor

Bir Excel formülüne dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Excel Makro Sorusu Sor

Bir Excel VBA koduna dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Genel Excel Sorusu Sor

Excel'in ön sayfasındaki FORMÜL haricinde olan sorularınızı buradan sorabilirsiniz.

Çözüldü Değişkene Göre Simge Kümesi Oluşturma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

horcrux

Site Üyesi

Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba;

c4 satırındaki veri c3'den;
büyük ise yeşil ok
eşit ise sarı ok
küçük ise kırmızı ok çıkartmak istiyorum. Fakat bir türlü başaramadım. yardımcı olmanızı rica ederim.

1679559981969.webp

Ekli dosyalar

• YARDIM.xlsx
    45 KB · Görüntüleme: 4
Çözüm
Selamlar,
büyük ise yeşil ok
eşit ise sarı ok
küçük ise kırmızı ok çıkartmak istiyorum.
Bu anlatımdan, ben, daima bir üst satıra göre değerlendirme yapılacak şekilde yorumladım. (Yanlış yorumlamış da olabilirim)
Yani 4. satırdaki veriler 3. satırdaki verilere göre, 5. satırdaki veriler ise 4. satırdaki verilere göre değerlendirilir.
Bu durumda simge kümeleri biçimlendirmesi, her satır için ayrı ayrı yapılmadıkça, çalışmayacaktır. Çünkü değerlendirme için Göreli başvuru kullanılmalıdır. Göreli başvurular da simge kümeleri biçimlendirmesinde kabul edilmemektedir.

O nedenle, farklı bir yöntem olarak, koşullu biçimlendirmede formül kullanılarak, Sayı biçimlendirmesinde OK ya da Üçgen...
Selamlar,
büyük ise yeşil ok
eşit ise sarı ok
küçük ise kırmızı ok çıkartmak istiyorum.
Bu anlatımdan, ben, daima bir üst satıra göre değerlendirme yapılacak şekilde yorumladım. (Yanlış yorumlamış da olabilirim)
Yani 4. satırdaki veriler 3. satırdaki verilere göre, 5. satırdaki veriler ise 4. satırdaki verilere göre değerlendirilir.
Bu durumda simge kümeleri biçimlendirmesi, her satır için ayrı ayrı yapılmadıkça, çalışmayacaktır. Çünkü değerlendirme için Göreli başvuru kullanılmalıdır. Göreli başvurular da simge kümeleri biçimlendirmesinde kabul edilmemektedir.

O nedenle, farklı bir yöntem olarak, koşullu biçimlendirmede formül kullanılarak, Sayı biçimlendirmesinde OK ya da Üçgen kullanılarak yapılabilir.

Eki incelersiniz.

Ekli dosyalar

• YARDIM.xlsx
    13.6 KB · Görüntüleme: 5
Çözüm
Selamlar,

O nedenle, farklı bir yöntem olarak, koşullu biçimlendirmede formül kullanılarak, Sayı biçimlendirmesinde OK ya da Üçgen kullanılarak yapılabilir.

Eki incelersiniz.
teşekkürler, emeğinize sağlık oldukça detaylı olmuş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
DMCA.com Protection Status
Konuyu başlatan
Site Üyesi
YALOVA
Konu Bilgi
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Formül Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar