Soru Çift Tıklama Zimmet Giriş Çıkış Takip Etme

Local

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
32 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba ekteki dosyamda StokZimmetkayıt adında bir formum var buradan zimmet girişlerimi yapıyorum(Sayfa StokZimmetSayfası) .Daha sonra StokZimmet Giriş ve StokZimmet Çıkış olarak 2 adet form bu formlarda Listviewe çift tıklayıp verileri textboxa aktarıp zimmet girişi ve çıkışı yapıyorum ve StokZimmetHareketleri adında bir sayfam var .Fakat Zimmet girişi yaparken büyük rakamları yanlış hesaplıyor .Zimmet giriş yaparken hep 2.sıradaki kayda çift tıklayarak(ZİMMET GİRİŞ İŞLEMİNE) giriş yapıyorum ve haliyle 2.sıradaki adet kısmını artıyor ve alt satıra ise formda girdiğim adedi yazdırıyor yada kurguyu beni yanlış yaptım.Zimmet girişini yaparken o kayda ait stok koduna çift tıklayıp zimmet girişini ve çıkışı yaptırıyorum
zimmet giriş.webp

Ekli dosyalar

Belgenize baktım.
Ekrana sığmayan userformlar, kodlar/kodlar/kodlar gördüm.

Bence işlemi, şu usrformu açıp listviewdeki şu satıra çift tıklayıp, şu textboxa şu alana şunu yazıp şu düğmeye tıklayınca şuradaki veri, şu olması gerekirken şu oluyor gibi açıklama yazarsanız,
belirtilen şekilde işlem yapıp hatalı/yanlış sonucu görmek / düzeltmek daha kolay olur.

Ancak şunu da bilin ki; böyle geniş çaplı birbirleriyle ilintili userformlar ve hazır kodlarda değişiklik yapılmasının sonuçlarının ne olacağı öngörülemeyebilir, bir yer tamir edilirken başka yerde başka bir hataya/istenmeyen sonuca neden olabileceğini unutmamak gerekir. Bu tür kodlamaların bütüncül bir bakışla tek elden çıkması en sağlıklı yoldur.
Sıfırdan kodlama yapmanın, mevcut kod yığınının tamir edilmesinden/değiştirilmesinden daha kolay olacağını bilin.

Neyse artık, açıklamalarınızı yukarıda belirttiğim tarzda form, nesne adı örnek değer, yanlış sonuç, doğru sonuç gibi net yazarsanız çözüm konusunda mesafe alınmasını kolaylaştırmış olursunuz.

Konuyu başlatan
Site Üyesi
Durum
Soru 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
2