M

Çözüldü Buton Vasıtasıyla Silme Ve Doldurma İşlemi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan mcexrem
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

mcexrem

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar,

BORDRO sayfasında bulunan doldurma ve silme butonları ile PERSONEL_LİSTESİ A-P sütun aralığı, BES_GIRIS sayfası A-O sütun aralığı ile BES_TAHSİLAT sayfası A-H sütun aralığında mevcut tüm veriler siliniyor, sonra BORDRO sayfasındaki bilgilere göre bu sayfalar dolduruluyor.

Sizden ricam 2 butondaki fonksiyonlara HALKBANK sayfası F-I sütun aralığını da ekleyebilir miyiz?

Ekli dosyalar

Şu belgeyi deneyin bakalım.
Aslında SABİT/SİLİNMEYECEK dediğiniz veriler için sayfa sayfa/sütun sütun net bilgi verirseniz,
tüm alan daha kolay silinip, sabit dediğiniz verilerin sadece gerektiği kadar satıra yazdırılması mümkün olurdu, siz bilirsiniz.

Yeni belge eklemeniz gerekirse, belgelerin birbirinden ayırt edilmesini sağlamak üzere
belgeyi isimlendirirken bir versiyon numarası veya tarihi ortaya koyacak ekleme yapın ki dosyalar birbirine girmesin.

Ekli dosyalar

Aslında SABİT/SİLİNMEYECEK dediğiniz veriler için sayfa sayfa/sütun sütun net bilgi verirseniz,
tüm alan daha kolay silinip, sabit dediğiniz verilerin sadece gerektiği kadar satıra yazdırılması mümkün olurdu, siz bilirsiniz.

Yeni belge eklemeniz gerekirse, belgelerin birbirinden ayırt edilmesini sağlamak üzere
belgeyi isimlendirirken bir versiyon numarası veya tarihi ortaya koyacak ekleme yapın ki dosyalar birbirine girmesin.
Hocam teşekkür ederim.

farklı bir aya ait veri eklediğimde ekteki hatayı verdi?

Bir de 71. personeline kadar listeye ekledim. Kalan personeller listede çıkmadı

1645088604368.webp

Ekli dosyalar

Moderatörün son düzenlenenleri:
Eklediğiniz dosyada ben bir hata almadım.
HALKBANK syfasında listelenen personel adeti,
TÜM_PERSONEL sayfası M sütununda HALK yazıp, D sütunu 0'dan büyük olanların adeti kadar.
Sorun nedir?

Görebildiğim kadarıyla, TUM_PERSONEL sayfasında olmayıp
BORDRO sayfasındaki listede mevcut 26 kişi var.

Daha evvel de belirttiğim gibi personel listenizin eksiksiz (işten ayrıma nedeniyle fazlalık olabilir) olması gerekir.

Görebildiğim kadarıyla, TUM_PERSONEL sayfasında olmayıp
BORDRO sayfasındaki listede mevcut 26 kişi var.

Daha evvel de belirttiğim gibi personel listenizin eksiksiz (işten ayrıma nedeniyle fazlalık olabilir) olması gerekir.
hocam ama yeni personelleri bordroyu yükledikten sonra PERSONEL LİSTESİ sayfasından alıp TÜM PERSONEL sayfasına yapıştırmaktayım. Çünki tüm personelin bilgileri ay sonu gelmektedir.

Çıkış yapan personeli de silmem mi gerekiyor?

Hocam,

çalışma prensibi olarak bu eklediğim dosyanın BES GİRİŞ sayfası G sütunundaki telefon numaralarının başındaki sıfır kalksın benim için tüm sayfalar kullanışlı ve işimi görüyor. Sizden ricam sadece bu düzeltmeyi yapabilir misiniz?

Bu dosyaya farklı bir bordroyu yüklediğimde hata vermiyor.

Ekli dosyalar

Bu dosyanızdan bahsetmiştim ama 🙈