M

Çözüldü Buton vasıtasıyla mail göndermede Problem

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan mcexrem
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mcexrem

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar

Bilgisayarıma format attırma işleminden önce ekteki dosyamın KASA DEFTERİ sayfasında YAZDIR butonu vasıtasıyla hem çıktı alıyor hem de mail atıyordu. Şu an çıktı alıyorum ama mail atmıyor. Kod modul1 içerisindedir.
Tek değişen pc nin bilgisayarım dosyasındaki D nin F ismiyle ayrılmasıdır.

Ekli dosyalar

@mc_exrem .

VBA ekranını açın ve fare imlecinin, MODULE1'deki SuzYaz isimli makrodaki Call MailGonder satırına gelmesini sağlayın.
İmleç bu satırdayken, klavyeden F9 tuşuna basın. Böylece ilgili satır görseldeki gibi görünecek (bordo zeminli ve solunda bordo nokta).
VBA ekranını kapatın. Ardından sayfadaki YAZDIR düğmesine fareyle tıklayın, yazdırma işlemi yapıldıktan sonra VBA ekranı kendiliğinden açılıp bordo olan satırda duracak. Bundan sonra klavyeden F8 tuşuna aralıklarla basarak işleme devam edin. F8 tuşuna her basmanızda bir sonraki satır SARIya boyanır. Siz F8'e basınca, VBA sizi Mail Gönder makrosuna götürecek ve F8'e her basmanızda bir sonarik satıra geçecek.
Bakalım kodun hangi satırında sorun yaşayacaksınız.

Tabi belgeniz oldukça yavaş olduğundan, işlemler yavaş yürüyor ama ben bir sorunla karşılaşmadım yavaş da olsa MailGonder makrosunun sonuna kadar ilerleyibildim.

E-posta gönderme kodunun devreye girmeme nedeni sadece; F3 hücresindeki tarihte (BUGÜN) işlem kaydının olmaması halinde gerçekleşiyor.
Çünkü kodun ilgili bölümü, F3'teki tarihte kayıt yoksa MailGonder kodundan sonraki satıra geçilmesi öngörülmüş.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(19 satır)
.

@mc_exrem .

VBA ekranını açın ve fare imlecinin, MODULE1'deki SuzYaz isimli makrodaki Call MailGonder satırına gelmesini sağlayın.
İmleç bu satırdayken, klavyeden F9 tuşuna basın. Böylece ilgili satır görseldeki gibi görünecek (bordo zeminli ve solunda bordo nokta).
VBA ekranını kapatın. Ardından sayfadaki YAZDIR düğmesine fareyle tıklayın, yazdırma işlemi yapıldıktan sonra VBA ekranı kendiliğinden açılıp bordo olan satırda duracak. Bundan sonra klavyeden F8 tuşuna aralıklarla basarak işleme devam edin. F8 tuşuna her basmanızda bir sonraki satır SARIya boyanır. Siz F8'e basınca, VBA sizi Mail Gönder makrosuna götürecek ve F8'e her basmanızda bir sonarik satıra geçecek.

Tabi belgeniz oldukça yavaş olduğundan, işlemler yavaş yürüyor ama ben bir sorunla karşılaşmadım yavaş da olsa MailGonder makrosunun sonuna kadar ilerleyibildim.

E-posta gönderme kodunun devreye girmeme nedeni sadece; F3 hücresindeki tarihte (BUGÜN) işlem kaydının olmaması halinde gerçekleşiyor.
Çünkü kodun ilgili bölümü, F3'teki tarihte kayıt yoksa MailGonder kodundan sonraki satıra geçilmesi öngörülmüş.

VBA:
(19 satır)
.
hocam ilginiz için teşekkür ederim

yeni veri girip o tarihteki verileri yazdır butonu ile çıktıyı gönderiyor ardından outlook çalışıyor ekrana gelip açılıp kapanıyor yani önceden bu arada maili gönderiyordu şu an çalışıyor ama maili göndermiyor. Yani veri yokkten çıktı almıyorum zaten.

@mc_exrem .

VBA:
(19 satır)
.
Ekli dosyayı görüntüle 9163

Ekli dosyalar

• 1616059701932.webp
    1616059701932.webp
    81.3 KB · Görüntüleme: 16
SuzYaz makrosundaki Call MailGonder satırındaki MOR rengin kalkmasını sağlayın.
Bu kez aynı mor rengin Mail Gönder makrosunda ilk Set ...... satırında olmasını sağlayıp VBA ekranını kapatın.
Sayfadaki düğmeye tıklayın, bu kez VBA ekranı Mail Gönder makrosunun o Set..... satırına gelince duracak,
bu aşamaya gelince tekrar F8 tuşuna aralıklarla basarak işlemi adım adım ilerletin, bakalım şim di ne olacak.
Bilgisayarınızda OUTLOOK uygulaması var değil mi?

.

SuzYaz makrosundaki Call MailGonder satırındaki MOR rengin kalkmasını sağlayın.
Bu kez aynı mor rengin Mail Gönder makrosunda ilk Set ...... satırında olmasını sağlayıp VBA ekranını kapatın.
Sayfadaki düğmeye tıklayın, bu kez VBA ekranı Mail Gönder makrosunun o Set..... satırına gelince duracak,
bu aşamaya gelince tekrar F8 tuşuna aralıklarla basarak işlemi adım adım ilerletin, bakalım şim di ne olacak.
Bilgisayarınızda OUTLOOK uygulaması var değil mi?
evet bilgisayarımda outlook mevcut. Format öncesi zaten aktif olarak günlük kullanıyordum.
hata olarak aynı hatayı verdi

1616060997445.webp

Moderatörün son düzenlenenleri:
Sarı boyanan kısmın MailGönderme işlemiyle bir ilgisi yok.
Mail Gönder makrosunun son kısmında .Send ... satırı var o satırın sol başına TEK TIRNAK ekleyip etkisiz hale getirin.
E-posta göndermeye hazır olarak karşınıza gelmesi lazım.
Bu arada şu anda bilgisayarınızda OUTLOOK üzerinden e-posta gönderebildiğinizi de bir kontrol edip. kendinize bir e-posta gönderin ki emin olun.

,

Sarı boyanan kısmın MailGönderme işlemiyle bir ilgisi yok.
Mail Gönder makrosunun son kısmında .Send ... satırı var o satırın sol başına TEK TIRNAK ekleyip etkisiz hale getirin.
E-posta göndermeye hazır olarak karşınıza gelmesi lazım.
Bu arada şu anda bilgisayarınızda OUTLOOK üzerinden e-posta gönderebildiğinizi de bir kontrol edip. kendinize bir e-posta gönderin ki emin olun.

,
hocam çok ama çok özür dilerim.
outlook uygulaması diye posta uygulamasını açmışım
şuan problem yok.
Kusura bakmayın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...